ابراز حمایت واشنگتن از قطعنامه تروئیکای اروپا علیه ایران

به گزارش آناسی، نماینده آمریکا در سازمان های بین المللی در وین از بیانیه سه کشور اروپایی درباره ایران حمایت کرد.

ابراز حمایت واشنگتن از قطعنامه تروئیکای اروپا علیه ایران

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی هیئت آمریکا در سازمان های بین المللی، جکی والکات نماینده آمریکا در سازمان های بین المللی در وین در اظهاراتش در جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران بیان کرد: قطعنامه ارائه شده توسط فرانسه، آلمان و انگلیس یک واکنش متعادل و منصفانه به رویگردانی ایران از پایبندی به تعهدات قانونی اش تحت معاهده جامع پادمانی و پروتکل الحاقی آن است.

والکات در ادامه بیان کرد: در حالی که ما سرسختانه باور داریم که متن [این قطعنامه] می تواند برای تاکید بر ماهیت ضروری درخواست های مهم آژانس بین المللی انرژی اتمی شدت یابد، آمریکا این قطعنامه را پذیرفته، کاملا از آن حمایت نموده و از تمام اعضای شورای حکام می خواهد که همین کار را انجام دهند.

بر اساس این گزارش، اظهارات نماینده آمریکا در پی این مطرح می گردد که تروئیکای اروپا به تازگی در بیانیه ای ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد راستی آزمایی ایران از برنامه جامع اقدام هسته ای حمایت و تعهدشان نسبت به این توافق را ابراز کردند.

سه کشور اروپایی همچنین با ابراز تاسف در مورد اقدام اخیر آمریکا نسبت به لغو معافیت های هسته ای، از تمامی کشورها خواست تا از اقداماتی که به اجرای تعهدات هسته ای لطمه ای وارد می نماید، خودداری نمایند.

تروئیکای اروپا همچنین در این بیانیه نسبت به تداوم غنی سازی اورانیوم با غنای کم ایران ابراز نگرانی نموده و اقدامات هسته ای ایران را در تضاد با برجام خوانده است.

در این بیانیه از ایران خواسته شده تا از تمامی اقدامات در تضاد با برجام بازگردد و بدون معطلی تعهدات کامل خود را از سربگیرد.

این در حالی است که کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان خطاب به اعضای شورای حکام آژانس در توییتی گفت: وین، تقریبا آخرین سنگر چندجانبه گرایی است که توانسته است روح واقعی خود را در چند سال اخیر حفظ کند، اما چنانچه شورای حکام در این هفته دوراندیشی لازم را نشان ندهد، متاسفانه این نیز به قصه ای فراموش شده تبدیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1186

به "ابراز حمایت واشنگتن از قطعنامه تروئیکای اروپا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز حمایت واشنگتن از قطعنامه تروئیکای اروپا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید