ابراهیمی: شان نظارتی مجلس پایین آمده است ، بعضی نمایندگان در برخورد با فساد شجاعت ندارند

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: اگر ما مجلسی شجاع، مقتدر و ضد فساد داشته باشیم می توان انتظار داشت که در مقابل فساد اقدام نمایند اما اگر ...

ابراهیمی: شان نظارتی مجلس پایین آمده است ، بعضی نمایندگان در برخورد با فساد شجاعت ندارند

از وبلاگ 14 ستاره دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

مجتبی ابراهیمی عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفت وگو با خبرنگار دانشجو در مورد نقش مجلس مقتدر و ضد فساد در بهبود شرایط معیشت مردم و مبارزه با مسائل مالی گفت: همانطور که رهبر انقلاب نیز فرمودند ما نمی توانیم شیشه را با دستمال کثیف پاک کنیم و از این رو باید گفت که متاسفانه فساد در بخش هایی از نظام ما رسوخ نموده است.

ابراهیمی با تاکید بر این نکته که این فساد سیستماتیک نبوده و بیشتر به شکل توده ای است گفت: به دلایل متعدد می توان ثابت کرد که در جمهوری اسلامی فساد سیستماتیک وجود ندارد و در واقع این فساد بیشتر جریانی است.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ادامه داد: فساد بخش هایی از کشور را در بر گرفته و بسیاری از نهادهای مهم که باید وظیفه نظارتی را برعهده داشته باشند خود در بعضی موارد دچار آلودگی شده اند.

وی با تاکید بر اینکه اساسا نمی توان گفت همه نمایندگان فاسد هستند یا مافیا در بین آنها رسوخ نموده اند، یادآور شد: با این وجود فساد جریانی موجب شده که فرایند حرکت نمایندگان کُند گردد و نظارت آنها آنطور که شایسته است وجود نداشته باشد.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه نمایندگان باید در برخورد با مفاسد شجاعت داشته باشند که در حال حاضر این گونه نیست اضافه کرد: باید مواضع و عملکرد نمایندگان و مسئولان نظام ضد فساد بوده و همچنین در مبارزه با فساد جناحی و گروهی عمل ننمایند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اعلام کرد: اگر ما از یک مجلس شجاع، مقتدر و ضد فساد برخوردار باشیم می توان انتظار داشت که در مقابل فساد اقدام نمایند اما اگر این اتفاق نیفتد نمایندگان قادر نخواهند بود که در برابر مفاسد قد علم نمایند و قطعاً شان نظارتی مجلس پایین می آید.

وی با یادآوری این نکته که نباید اجازه رشد و تکثیر فساد را در بدنه نظام داد به اصل مبارزه با فساد پرداخت و تاکید نمود: این یک شعار انتخاباتی نیست بلکه یک امر راهبردی مهم نیروهای انقلابی است که از این رو می توان امیدوار بود تا فساد توده ای و جریانی نیز کنترل شده و از بین برود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 15 بهمن 1398 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 718

به "ابراهیمی: شان نظارتی مجلس پایین آمده است ، بعضی نمایندگان در برخورد با فساد شجاعت ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراهیمی: شان نظارتی مجلس پایین آمده است ، بعضی نمایندگان در برخورد با فساد شجاعت ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید