ابلاغ ثبت خانه ارفع الملک جلیلی تبریز در فهرست آثار ملی

به گزارش آناسی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از ابلاغ ثبت خانه ارفع الملک جلیلی (شهردار پیشین تبریز) در فهرست آثار ملی اطلاع داد.

ابلاغ ثبت خانه ارفع الملک جلیلی تبریز در فهرست آثار ملی

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، احمد حمزه زاده ظهر امروز یکشنبه 11 خردادماه با اعلام این خبر گفت: با توجه به ثبتی بودن سردر این خانه، پس از تشکیل پرونده ثبت اعیانی خانه مذکور در معاونت میراث فرهنگی استان و پیگیری های انجام شده از سوی اداره کل، طی نامه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استاندار آذربایجان شرقی، خانه ارفع الملک جلیلی با توجه به شأن ملی و تاریخی به شماره 32938 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تأکید کرد: وفق ضوابط میراث فرهنگی، اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است و هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر آن گردد، برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات های اسلامی، تعزیرات و مجازات های بازدارنده جرم محسوب می گردد و مرتکب مشمول مجازات های قانونی خواهد شد و بازسازی و بازسازی اثر صرفاً با تایید و نظارت این وزارت ممکن خواهد بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1089

به "ابلاغ ثبت خانه ارفع الملک جلیلی تبریز در فهرست آثار ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ ثبت خانه ارفع الملک جلیلی تبریز در فهرست آثار ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید