ادعای یک منبع مطلع: احتمال لغو بعضی تحریم های امریکا

به گزارش آناسی، ایلنا نوشت: یک منبع مطلع بیان کرد: برای نشان دادن حسن نیت و بازگشت به توافق 2015 این تحریم های غیرهدفمند موقتا بسته می گردد و اگر نتیجه گیری مثبت شد لغو آن ها همیشگی خواهد بود و حتی موضوعات مورد تبادل نظر افزایش می یابد، چون باور بر این است که ایران بازیگر اصلی در منطقه است.

ادعای یک منبع مطلع: احتمال لغو بعضی تحریم های امریکا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

هفته گذشته بود که یک رسانه لبنانی مدعی شد در سه ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تهران و واشنگتن در آستانه دور جدیدی از مذاکرات فیمابین خود هستند.

النشره به نقل از این منابع دیپلماتیک که نامی از آن ها نبرده، اطلاع داد، مذاکرات آمریکا-ایران با قدرت پیش می رود و دولت آلمان در این فرایند که پیشرفت قابل توجهی هم پیدا نموده نقش میانجی را ایفا می نماید. طبق ادعای این رسانه، آلمان این بار به تنهایی میانجی این مذاکرات است، در حالی که طی مذاکرات گذشته، دولت آلمان بخشی از هیات اروپایی را تشکیل می داد که آخرین بار منجر به توافق هسته ای (برجام) شد.

یک منبع مطلع که خواست نامش فاش نگردد در این زمینه گفت: در راستای پیشنهاد ماه های اخیر آمریکا مبنی بر تحریم تسلیحاتی ایران و نظارت مستقیم بر پروژه هسته ای یعنی خارج از آ ژانس و تحت نظارت خود آمریکا، کشور های آلمان و بریتانیا در چارچوب تبادل نظر های اروپای 3 مخالفت خود را با این موضوع اعلام نموده اند، چون باور دارند تاثیر منفی بر رفتار ایران خواهد داشت.

وی ادامه داد: آلمان با همفکری و حمایت انگلستان پیشنهادی را ارائه نموده مبنی بر اینکه در گام نخست آمریکا تحریم های غیرهدفمند که بیشترین تاثیر مالی بر زندگی مردم ایران دارد را موقتا لغو کند. پس از یک گفت وگوی کلی در خصوص مسائل مربوط به ایران و آمریکا و حتی ایران و عربستان، نقاط کور مسائل منطقه ای ارزیابی گردد.

وی اضافه نمود: نقطه آغاز هم آنالیز تضاد رفتاری ایران با آمریکا و اروپای 3 این است که ایران نیز گام های برداشته شده در ماه های اخیر در راستای موضوع هسته ای را مورد ارزیابی قرار دهد.

این منبع مطلع توضیح داد: برای نشان دادن حسن نیت و بازگشت به توافق 2015 این تحریم های غیرهدفمند موقتا بسته می گردد و اگر نتیجه گیری مثبت شد لغو آن ها همیشگی خواهد بود و حتی موضوعات مورد تبادل نظر افزایش می یابد، چون باور بر این است که ایران بازیگر اصلی در منطقه است.

وی اعلام نمود: تا جایی که بنده اطلاع دارم هشت تا 10 روز دیگر ارزیابی واشنگتن در این موضوع به سرانجام برسد.

وی تاکید نمود: بر اساس شنیده ها ارزیابی شورای امنیت از تشدید تحریم های تسلحیاتی ایران نیز مثبت نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1269

به "ادعای یک منبع مطلع: احتمال لغو بعضی تحریم های امریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای یک منبع مطلع: احتمال لغو بعضی تحریم های امریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید