اظهارات کرباسچی درباره مشارکت مردم در انتخابات و احتمال پیروزی اصلاح طلبان

به گزارش آناسی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران از احتمال پیروزی نسبی اصلاح طلبان در انتخابات اطلاع داد و گفت: فکر می کنم مشارکت مردم در انتخابات به نسبت پیش بینی ها بیشتر باشد.

اظهارات کرباسچی درباره مشارکت مردم در انتخابات و احتمال پیروزی اصلاح طلبان

به گزارش آناسی به نقل از ایرنا، غلامحسین کرباسچی درباره لیست انتخاباتی حزب کارگزاران سازندگی گفت: از مجموع نمایندگان تایید صلاحیت شده در کمیته انتخابات حزب، همین تعداد که در لیست آمده، رای آوردند.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی اضافه کرد: نامزدهای پیشنهاد شده در حزب کارگزاران موافق و مخالفانی داشتند. خودم با مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری موافق بودم ولی در حزب رای نیاورد.

وی درباره کواکبیان گفت: اگر بخواهیم کواکبیان را با مصطفی تاجزاده مقایسه کنم و اگر تاجزاده را معیار اصلاح طلبی بدانیم آقای کواکبیان حتما اصلاح طلب نیست ولی در مجموع کواکبیان از نیروهای فعال، معتدل و خوب اصلاح طلب و نماینده چند دوره مجلس است اما بعضی دوستان براین نظر بودند که در این دوره از نیروهای جدید استفاده گردد.

کرباسچی در پاسخ به پرسشی درباره شانس رای آوری لیست حزب کارگزاران با وجود بعضی چهره های کمتر شناخته شده، گفت: محمد هادی انتشاری از اعضای حزب اسلامی کار و افشین علاء هم از خیلی نمایندگان فعلی مجلس معروف تر و دوره قبل هم ردصلاحیت شده است. برای مردم ترکیب نیروهای اصولگرا و اصلاح طلب روشن است حتی اگر 30 تا 40 درصد رای دهندگان در انتخابات شرکت نمایند شاهد ترکیب متنوع تری در مجلس خواهیم بود ولی اگر سطح ترغیب جامعه به رای دادن به محافل اصولگرا اختصاص یابد؛ طبیعی است که مجلس یکدستی را شاهد خواهیم بود بنابراین حضور مردم نقش مشخص نماینده ای در آرایش مجلس یازدهم خواهد داشت.

وی گفت: تجربه من می گوید عموما تصمیم مردم در آخرین لحظات از پیش بینی های قبل از انتخابات، متفاوت است. فکر می کنم مشارکت مردم در انتخابات نسبت به آن چیزی که در پیش بینی ها و نظرسنجی ها آمده، بیشتر باشد. به نظر من احتمال پیروزی نسبی در این انتخابات کم نیست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 894

به "اظهارات کرباسچی درباره مشارکت مردم در انتخابات و احتمال پیروزی اصلاح طلبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات کرباسچی درباره مشارکت مردم در انتخابات و احتمال پیروزی اصلاح طلبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید