اعتراض کانون کارگردانان به عملکرد سازمان سینمایی در بحران کرونا

به گزارش آناسی، کانون کارگردانان سینمای ایران در نامه ای به حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی عنوان کردند که تخصیص مبلغ پانصد هزار تومان عیدی یا یاری رفاهی در شأن سینمای ایران نیست.

اعتراض کانون کارگردانان به عملکرد سازمان سینمایی در بحران کرونا

به گزارش گروه فرهنگی آناسی، کانون کارگردانان سینمای ایران طی نامه ای به حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی نسبت به بی توجهی سازمان سینمایی در شرایط کرونایی اعتراض کرد.

متن نامه به توضیح زیر است:

جناب آقای دکتر حسین انتظامی

ریاست محترم سازمان سینمایی

همانگونه که مستحضرید در ایام سخت شیوع کرونا، تعطیلی پروژه ها و سالن های سینما باعث شده که تمامی اهالی سینما، خصوصا صنوف کارگری خانه سینما دستخوش بحران معیشتی شوند.

در چنین شرایطی تمامی سینماگران از حضرتعالی توقع همراهی و همدلی داشتند که متاسفانه تا به امروز چنین اتفاقی نیفتاده است.

کانون کارگردانان سینمای ایران همیشه نسبت به بی توجهی شما به صنوف سینمایی غیرتهیه کنندگی گلایه مند بود و نمونه اش عدم حضور حتی یک عضو غیرتهیه کننده صنفی در کارگروه آنالیز آسیب های کرونا در سینما است.

کانون کارگردان سینمای ایران تخصیص مبلغ پانصد هزار تومان عیدی یا یاری رفاهی! یا هر عنوان دیگری آن هم با منت و ضرب الاجل و با حذف درصد بالایی از اهالی صنوف را در شأن سینمای ایران نمی داند چرا که معتقد است تمامی اعضا از حقوقی یکسان برخوردارند و در این شرایط سخت می بایست مبلغی مناسب تر برای جبران بیکاری و خانه نشینی به همه اهالی خانه سینما تعلق می گرفت.

ای کاش در این روزها به جای انتشار پیش نویس نظام نامه تهیه کنندگی برای پیش نویس به زمین مانده بیمه بیکاری یا حمایت از سینماگران خصوصاً صنوف کارگری سینما پیش قدم می شدید. لذا در اعتراض به این شرایط و همراهی با صنوف سینمایی ترجیح می دهیم مبلغ عیدی کانون کارگردانان که به کمتر از یک سوم اعضا تعلق می گیرد را دریافت نکنیم زیرا اعتقاد داریم رقم فوق مفهوم تامین رفاهی برای هیچ یک از صنوف سینمایی در این شرایط سخت و سخت کرونایی را نمی دهد و تنها یک برطرف تکلیف ساده انگارانه است.

با آرزوی سلامتی؛ کانون کارگردانان سینمای ایران

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1042

به "اعتراض کانون کارگردانان به عملکرد سازمان سینمایی در بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض کانون کارگردانان به عملکرد سازمان سینمایی در بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید