اعتراف ترامپ به آسیب زا بودن سیاست های در قبال چین برای اقتصاد آمریکا

به گزارش آناسی، رئیس جمهور آمریکا به این مساله اذعان نموده است که سیاست های تجاری تهاجمی اش علیه چین تبعات دردناکی برای اقتصاد ایالات متحده به همراه داشته است.

اعتراف ترامپ به آسیب زا بودن سیاست های در قبال چین برای اقتصاد آمریکا

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل آناسی به نقل از تایم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه اذعان کرد که سیاست های تهاجمی تجاری اش علیه چین، درد و رنج های اقتصادی برای آمریکایی ها به همراه خواهد داشت ولی اتخاذ این سیاست ها برای منافع مهمتر در بلندمدت لازم و لازم است.

ترامپ در پاسخ به این سئوال که آیا جنگ تجاری اش با چین می تواند موجب رکود اقتصادی آمریکا گردد، این ایده را رد کرد و گفت: این مساله تنها مربوط به زمان می گردد، آیا این مساله برای کشور ما در کوتاه مدت خوب است یا بد. آیا کشور ما به مدت 2 ماه وارد رکود اقتصادی می گردد؟ مسئله ای نیست، مساله مهم این است که بر چین غلبه کنیم. من هیچ چاره دیگری جز اعمال تعرفه های تجاری علیه چین نداشتم.

این در شرایطی است که اعمال تعرفه های تجاری سنگین علیه چین، فشار سنگینی را بر صنعتگران، بازارهای اقتصادی و مصرف کنندگان آمریکایی وارد نموده است.

ترامپ اضافه نمود: تصور نمی کنم کشور ما در معرض خطر رکود اقتصادی قرار داشته باشد و اگر بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را کاهش دهد، اقتصاد ما به رونق بیشتری دست خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 335

به "اعتراف ترامپ به آسیب زا بودن سیاست های در قبال چین برای اقتصاد آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف ترامپ به آسیب زا بودن سیاست های در قبال چین برای اقتصاد آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید