اعلام آمادگی ارمنستان برای امتیازدهی متقابل به منظور خاتمه دادن به مخاصمه در قره باغ

به گزارش آناسی، نخست وزیر ارمنستان اظهار داشت کشورش برای انتها دادن به درگیری های اخیر در منطقه قره باغ حاضر است امتیازاتی به جمهوری آذربایجان بدهد، اما اعطای امتیاز مشروط به این خواهد بود که طرف مقابل نیز امتیازاتی را به ارمنستان اعطا کند.

اعلام آمادگی ارمنستان برای امتیازدهی متقابل به منظور خاتمه دادن به مخاصمه در قره باغ

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان روز سه شنبه در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت که دولت متبوعش حاضر است که در صورت موافقت جمهوری آذربایجان با اعطای امتیازات متقابل، به منظور حل وفصل درگیری های نظامی اخیر در منطقه ناگورنو-قره باغ امتیازاتی به جمهوری آذربایجان بدهد.

نخست وزیر ارمنستان که در ایروان با خبرنگار خبرگزاری فرانسه مصاحبه می کرد، ضمن ابراز آمادگی دولت متبوعش برای اعطای امتیازات متقابل در راستای سرانجام دادن به مخاصمه قره باغ تأکید کرد: این مخاصمه صرفاً باید به وسیله دیپلماسی و امتیازدهی دوطرفه حل وفصل گردد.

نیکول پاشینیان در بخش دیگری از صحبت های خود، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را به آتش افروزی در منطقه ناگورنو-قره باغ متهم کرد و مدعی شد که اگر نقش فعال اردوغان نبود، جنگ تازه ای میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه ناگورنو-قره باغ رخ نمی داد.

وی همچنین مدعی شد که اگر جمهوری آذربایجان کل خاک ارمنستان را هدف حملات خود قرار دهد، روسیه در چارچوب توافقات دوجانبه خود با ایروان، از ارمنستان دفاع خواهد نمود؛ این در حالی است که روسیه به عنوان یکی از رهبران مشترک گروه مینسک از طرفین درگیری در قره باغ خواسته است که فوراً به درگیری های خود سرانجام داده و مذاکرات خود برای حل وفصل مناقشات را زیر نظر گروه مینسک از سر گیرند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1309

به "اعلام آمادگی ارمنستان برای امتیازدهی متقابل به منظور خاتمه دادن به مخاصمه در قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی ارمنستان برای امتیازدهی متقابل به منظور خاتمه دادن به مخاصمه در قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید