الکاظمی: دومین فرد ارشد داعش را نابود کردیم، عراقی ها به نیابت از جهان با تروریسم جنگیدند

به گزارش آناسی، نخست وزیر عراق از هلاکت دومین عضو ارشد داعش به همراه ده ها فرمانده امنیتی و نظامی این گروه طی عملیات نیروهای عراقی در دوره اخیر خبر داد.

الکاظمی: دومین فرد ارشد داعش را نابود کردیم، عراقی ها به نیابت از جهان با تروریسم جنگیدند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه شفق نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در کنفرانس علمی بین المللی دستگاه مبارزه با تروریسم گفت: دستگاه مبارزه با تروریسم نقش بزرگی در جنگ علیه داعش داشت. تروریسم چالش جهانی است که برای همگان مهم است و عراق نقش بزرگی در مقابله با این چالش داشته است. عراقی ها به تمام جهان برای رهایی از تروریسمی که به سرعت درحال گسترش است کمک کردند و دوستان زیادی از عراق حمایت کردند اما پیروزی که علیه تروریسم محقق شد در نهایت یک پیروزی عراقی بود. عراقی ها باید به خودشان افتخار کنند که به نیابت از جهان با تروریسم جنگیدند.

وی اضافه کرد: تمام نیروهای امنیتی عراق از ارتش گرفته تا پلیس، حشد شعبی، پیشمرگ ها، دستگاه امنیت ملی و دستگاه اطلاعات در این دستاورد نقش دارند اما نیروهای مبارزه با تروریسم یک ویژگی مهم داشتند و آن این بود که مأموریت اختصاصی و اصلی آن ها مبارزه با تروریسم است.

الکاظمی گفت: نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم نقش بزرگ و بسیار مهمی در جنگ علیه داعش داشتند و همچنان در حمله علیه باندهای زیرزمینی در مناطق دوردست به اقدامات جسورانه می پردازند.

وی اضافه کرد: دستاوردهای بزرگی طی ماه های گذشته محقق کردیم. طی عملیات دستگاه مبارزه با تروریسم به آنچه ولایت دجله خوانده می گردد، پایان دادیم. همچنین دومین فرد ارشد داعش را به همراه ده ها تن از فرماندهان ارشد امنیتی و صدها تن از اعضای داعش به هلاکت رساندیم.

الکاظمی گفت: ما اکنون به گونه دیگری با تروریسم مقابله می کنیم که شامل کنترل مرزها، گذرگاه های مرزی، مبارزه با فساد، کنترل سلاح و ممانعت از مداخله خارجی است. تمام تلاش های دولت در امتداد عملیات مبارزه با تروریسم است. نابودی تروریسم به شکل کامل از طریق یک چشم انداز فراگیر برای مبارزه با تروریسم ممکن است و ما به فضای ملی مناسبی برای خشکاندن منابع تروریسم به شکل کامل و در تمام سطوح نیاز داریم.

الکاظمی گفت: ما برای بازسازی نهادهای امنیتی تلاش می کنیم تا قادر به انجام مأموریت هایمان به طور کامل باشیم و روابطمان و همکاری با دوستان منطقه ای و بین المللی برای حمایت از امنیت در عراق تقویت کنیم.

وی اضافه کرد: به لطف تلاش های نیروهای امنیتی و آمادگی شان مأموریت نیروهای ائتلاف بین المللی طی مذاکرات استراتژیک به مأموریت های آموزشی و مشاوره نظامی تبدیل شد که به تحول بزرگی در بازسازی نیروهای امنیتی و امکانات بزرگ آن ها اشاره دارد.

الکاظمی گفت: ما برای کنترل مرزها و گذرگاه های مرزی اقدامات فشرده و مستمری اتخاذ می کنیم. باید تبادل مهارت داشته و همکاری بین دستگاه مبارزه با تروریسم و بقیه دستگاه های امنیتی صورت بگیرد. همچنین باید از حمایت بین المللی و همکاری منطقه ای استفاده کنیم تا محیط منطقه ای و بین المللی برای ممانعت از گسترش تروریسم ایجاد کنیم.

الکاظمی گفت: ما برای پیگرد شبکه های حامی گروه های تروریستی از طریق همکاری بین المللی و منطقه ای برای خشکاندن منابع اقتصادی تروریسم تلاش می کنیم. این در راستای تلاش های دیپلماتیک دولت برای ایجاد شبکه های ارتباطی امنیتی و اقتصادی میان کشورهای منطقه است. با تمام این تلاش ها عراق به نقش تاریخی خود در منطقه و جهان بازمی گردد تا پل ارتباطی برای همکاری میان همگان باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1701

به "الکاظمی: دومین فرد ارشد داعش را نابود کردیم، عراقی ها به نیابت از جهان با تروریسم جنگیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی: دومین فرد ارشد داعش را نابود کردیم، عراقی ها به نیابت از جهان با تروریسم جنگیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید