آنالیز جدیدترین تحولات برجام در تماس تلفنی وزرای خارجه چین و آمریکا

به گزارش آناسی، وزیران امور خارجه چین و آمریکا در یک گفت وگوی تلفنی آخرین تحولات مربوط به خاورمیانه، مذاکرات هسته ای ایران و جدیدترین مراحل اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را آنالیز کردند.

آنالیز جدیدترین تحولات برجام در تماس تلفنی وزرای خارجه چین و آمریکا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی آناسی، وزیران امور خارجه چین و آمریکا در یک گفت وگوی تلفنی آخرین تحولات مربوط به خاورمیانه، مذاکرات هسته ای ایران و جدیدترین مراحل اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را آنالیز کردند.

وانگ یی و جان کری در این گفت وگو که شب گذشته (پنجشنبه) صورت گرفت، از فرایند اجرای کارهای مربوط به توافقنامه هسته ای ایران و کشورهای 1+5 ابراز رضایت و بر تحقق دقیق مفاد آن تأکید کردند.

وزیران خارجه چین و آمریکا یادآور شدند که اوضاع به خوبی پیش می رود و شرایط برای اجرای توافقنامه فراهم است.

آنان با تقدیر از کوشش های خوب انجام شده از جانب ایران در جهت اجرای توافقات انجام شده، از دیگر کشورهای ذی ربط نیز خواستند به همکاریهای خود تا کسب نتیجه نهایی همچنان ادامه دهند.

آنالیز آخرین شرایط خاورمیانه و شرایط پیش آمده بعد از اقدام یک جانبه عربستان سعودی در قطع روابط دیپلماتیک با ایران نیز از دیگر محورهای گفت وگوی طرفین بوده است.

پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه چین امروز آدینه با انتشار گزارشی در این خصوص نوشت: طرفین همچنین جدیدترین تحولات شرق آسیا از جمله اعلام اخیر کره شمالی مبنی بر انجام آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی را نیز آنالیز نموده اند.

کره شمالی روز چهارشنبه شانزدهم دی ماه با انتشار بیانیه ای رسمی از انجام اولین آزمایش بمب هیدروژنی خود که می گوید از قدرتی به مراتب بالاتر از یک بمب اتمی برخوردار بود، اطلاع داد.

آنان همچنین تأکید داشتند که همکاریهای دو کشور بعد از این آزمایش می بایست بیش از گذشته گردد و طرفین باید ارتباطات نزدیکتری در مورد بعضی مسائل با یکدیگر داشته باشند.

وانگ یی وزیر امور خارجه چین نیز در این گفت وگو از حمایت قاطع دولت پکن بر لزوم اجرای خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره اطلاع داد و از همه کشورهای منطقه خواست به اجرای قطعنامه های سازمان ملل پایبند باشند.

او به همتای آمریکایی اش گفت که چین قویاً بر لزوم حفظ و تقویت صلح و ثبات در شبه جزیره تأکید دارد و در این زمینه مایل به همکاری با تمامی طرفها است.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 749

به "آنالیز جدیدترین تحولات برجام در تماس تلفنی وزرای خارجه چین و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز جدیدترین تحولات برجام در تماس تلفنی وزرای خارجه چین و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید