بر اساس سند بنیادین باید تحولی را در مفهوم تربیت ایجاد کنیم

به گزارش آناسی، خبرنگاران/گلستان وزیر آموزش وپرورش گفت: مدرسه عرصه ای است که این سه ابزار کلیدی و حیاتی در شکل گیری سعادت انسان را تحت تأثیر قرار می دهد.

بر اساس سند بنیادین باید تحولی را در مفهوم تربیت ایجاد کنیم

از وبلاگ روزنوشت دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

محسن حاجی میرزایی امروز 21 آذرماه در بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در گرگان اظهار کرد: پیوند نماز با نظام آموزش وپرورش و نظام تعلیم و تربیت، وسیع و گسترده است. مدرسه بیش از هر نهاد دیگری در تربیت نسل دخالت دارد و آینده این سرزمین و این ملت در مدرسه رقم می خورد.

وی بابیان اینکه هویت و شخصیت در مدرسه شکل می گیرد، اضافه نمود: سهم مدرسه در امر نماز از مسجد که خانه خدا است، بیشتر است. این مدرسه است که پیوند با خالق را تقویت می نماید و به یاران مسجد می افزاید.

وزیر آموزش وپرورش توضیح داد: مدرسه عرصه ای است که جریان تربیت را شکل می دهد و شکل گیری جریان تربیت نیز با نماز احیا می گردد. آموزش وپرورش تمام ظرفیت خود را در این راه به کار خواهد گرفت. در آموزش وپرورش سندی تدوین شده که بر پایه نظام تعلیم و تربیت و سند تحول بنیادین، همین مأموریت را دنبال می نماید.

حاجی میرزایی اعلام نمود: در آموزش وپرورش برای سال های بسیاری با تمرکز بر آموزش، عرصه بزرگی را وا نهادیم و از عرصه بزرگی برای تحول در ذهن و فکر این نسل، غافل شدیم. تمرکز امروز نظام تعلیم و تربیت ما بر آموزش است و باید این تمرکز را به سمت تربیت سوق دهیم.

وی در ادامه اعلام کرد: در بیش از 85 درصد مدارس متوسطه اول و دوم و ابتدایی دختران، نماز برقرار شده است. بیش از 70 هزار نماز جماعت در مدارس اقامه می گردد.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به همکاری بیش از 450 نفر از ائمه سراسر کشور، گفت: بیش از 5 هزار نفر از مدیران، معاونان، مربیان و معلمان پایه سوم ابتدایی، تحت عنوان مدیریت برنامه های یاوران نماز، آموزش دیدند. تدوین 18 عنوان کتاب در موضوعاتی ازجمله احکام ویژه دانش آموزان به تفکیک جنسیت و پایه های تحصیلی و روش تدریس ویژه احکام برای فرهنگیان، صورت گرفته است.

وی اعلام کرد: بر اساس سند بنیادین باید تحولی را در مفهوم تربیت ایجاد کنیم و تربیت را در ساحت های اعتقادی، عبادی، مالی، علمی و ... انجام دهیم. یکی از این موارد ساحت عبادی است که در این راستا برای تمامی پایه های تحصیلی هدف های روشن، عملی و کاربردی تدوین شده و در شورای عالی آموزش وپرورش تصویب و با امضای رئیس جمهور ابلاغ شده است و الان مبنای فراوری تمامی کتب درسی قرار گرفته است.

حاجی میرزایی در خاتمه به بدهی آموزش وپرورش به ائمه جماعت مدارس اشاره نمود و گفت: برای حل مشکل بدهی به ائمه، باید ردیف معینی را پیش بینی کنیم؛ به زودی این مشکل رفع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 701

به "بر اساس سند بنیادین باید تحولی را در مفهوم تربیت ایجاد کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بر اساس سند بنیادین باید تحولی را در مفهوم تربیت ایجاد کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید