بهره برداری از فاز نخست پایانه اکباتان؛ نیمه دوم 1399

به گزارش آناسی، مدیرعامل شرکت مترو در جریان بازدید اخیر خود، از افتتاح فاز نخست پایانه اکباتان در نیمه دوم امسال اطلاع داد و مطرح نمود: این پایانه که از فضای پارکینگ با 21 خط ریلی و قابلیت پذیرش 21 رام قطار به صورت همزمان برخوردار است، اولین و تنها پارکینگ زیرزمینی قطارهای شهری در کشور محسوب می گردد.

بهره برداری از فاز نخست پایانه اکباتان؛ نیمه دوم 1399

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) علی امام با اعلام خبر بهره برداری از فاز نخست پارکینگ اکباتان در نیمه دوم امسال بیان کرد: با توجه به آنکه این پارکینگ در محدوده مسکونی شهرک اکباتان واقع شده است، ساخت آن به صورت زیرزمینی طراحی شده تا کمترین مزاحمت برای اهالی منطقه و نیز حداقل آسیب برای منظر شهری را در پی داشته باشد؛ ضمن اینکه زیرزمینی بودن سازه پارکینگ، این اجازه را می دهد تا از سطح فوقانی آن برای ایجاد فضای سبز و یک پلازای مدرن شهری استفاده گردد.

امام در ادامه بیان کرد: در این پارکینگ 21 خط ریلی تعبیه شده که 9 خط آن دارای صندلی تعمیرات دوره ای و سرویس های سبک برای قطارها است. همچنین از نکات شاخص طراحی و اجرای سازه پارکینگ اکباتان، امکان ایجاد دهانه های عظیم به ابعاد 33 متر با استفاده از اسکلت فلزی، جهت نصب سوزن و ایجاد انشعاب های مختلف برای راهنمایی قطارها به هر یک از 21 خط ریلی است.

لازم به ذکر است این پارکینگ با 7 هکتار مساحت، در ضلع غربی عظیمراه شهید ستاری و محدوده شمال ایستگاه متروی اکباتان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1388

به "بهره برداری از فاز نخست پایانه اکباتان؛ نیمه دوم 1399" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از فاز نخست پایانه اکباتان؛ نیمه دوم 1399"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید