تاکید رییس جمهور برای رسیدن به مدار 36 هزار کیلومتری در انتها 1404

به گزارش آناسی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان جلسه شورای عالی فضایی به استفاده از ظرفیت های تمامی بخش های دولت برای رسیدن به اهداف صنعت فضایی کشور تاکید کرد.

تاکید رییس جمهور برای رسیدن به مدار 36 هزار کیلومتری در انتها 1404

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از نخستین جلسه شورای عالی فضایی در دولت سیزدهم که بعد از 11 سال برگزار گشت، با اشاره به اینکه ما در این حوزه ظرفیت ها و جوانان متخصص و متعهد خوبی داریم، گفت: امروز صبح رییس جمهوری از نمایشگاه توانمندی های فضایی بازدید کردند و بعد از آن جلسه شورای عالی فضایی برگزار گشت.

وی افزود: در این جلسه آخرین ظرفیت ها و چالش های این حوزه در کشور بررسی و مقرر شد دولت سیزدهم با تمام ظرفیت خود در پی ارتقای صنعت فضایی کشور باشد تا شاهد رشد روزافزون صنعت فضایی کشور باشیم.

زارع پور شرح داد: صنعت فضایی کشور در عین حال که اقتدار آفرین است می تواند به حل مسائل کشور کمک کند.

وزیر ارتباطات با اشاره به تاکید رییس جمهوری بر کاربردی کردن صنعت فضایی برای حل مسائل کشور، گفت: در این جلسه رسیدن به فناوری تثبیت مدار لئو که از 200 تا 2000 کیلومتر ارتفاع دارد تاکید شد و ما هم اکنون به تثبیت این مدارها رسیده ایم و در آینده نزدیک خبرهای خوبی در این حوزه اعلام می شود.

وی یکی دیگر از موضوعات مورد تاکید در این جلسه را دسترسی به مدار 36 هزار کیلومتر عنوان نمود و افزود: تحقق این برنامه برای 10 سال برنامه ریزی شده اما رییس جمهوری تاکید داشتند تا خاتمه سال 1404 به اتمام برسد.

زارع پور تاکید بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای پیشبرد برنامه های این حوزه را یکی دیگر از موضوعات جلسه شورای عالی فضایی عنوان نمود و گفت: در این جلسه به اقتصادی کردن صنعت فضایی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و صادرات خدمات فنی و مهندسی در این حوزه تاکید شد.

وی افزود: در این جلسه موضوع سرریز فناوری فضایی در صنایع دیگر هم مورد بررسی قرار گرفت.،پایگاه اطلاع رسانی دولت

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2036

به "تاکید رییس جمهور برای رسیدن به مدار 36 هزار کیلومتری در انتها 1404" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید رییس جمهور برای رسیدن به مدار 36 هزار کیلومتری در انتها 1404"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید