تاکید نخست وزیر سابق قطر بر همگرایی شورای همکاری خلیج فارس علیه کرونا

به گزارش آناسی، نخست وزیر پیشین قطر در سایه شیوع ویروس کرونا در منطقه و دنیا از اعضای شورای همکاری خلیج فارس خواست برای مشخص استراتژی هایی جهت کاهش پیامدهای این بحران با یکدیگر همکاری نمایند.

تاکید نخست وزیر سابق قطر بر همگرایی شورای همکاری خلیج فارس علیه کرونا

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش آناسی، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، حمد بن جاسم، نخست وزیر پیشین قطر با انتشار توییت هایی هشدار داد: کسی نمی تواند زمان مهار این ویروس را معین کند و این بیماری قطعا پیامدها و نتایج بهداشتی، مالی، سیاسی و اجتماعی در کل دنیا خواهد داشت.

بن جاسم همچنین در توییت دیگری شیوع کرونا را از نظر تاثیرگذاری بر دنیا با حملات 11 سپتامبر مقایسه کرد و نوشت: مورخان در آینده از دو مرحله قبل از شیوع کرونا و پس از آن صحبت خواهند کرد.

نخست وزیر پیشین قطر در ادامه تاکید نمود که او و تمامی اعراب از رهبران خود در دنیا عرب و منطقه خلیج فارس می خواهند عبرت گرفته و بزرگی مسؤولیت های محول شده به خود را درک نمایند و بفهمند که باید برای کاهش فشارهای پیامدهای منفی این ویروس به ویژه در حوزه مالی کار بزرگی انجام دهند.

او خطاب به اعضای شورای همکاری خلیج فارس گفت: آیا زمان آن نرسیده که شما اختلافات خود را که به همه آسیب زده، کنار بگذارید و برای معین استراتژی هایی جهت کاهش مسائل و تبعات این بحران گرد یک میز جمع شوید؟

نخست وزیر پیشین قطر نسبت به اینکه گمان رود او قصد سوءاستفاده از این مناسبت برای طرح درخواست لغو محاصره بر کشورش را دارد، هشدار داد و تاکید نمود: قطر می تواند با اراده خود همچنان پیامدهای این تحریم را پشت سر بگذارد اما چالش هایی که همه کشورها با آن روبرو شده اند، بسیار بزرگتر از این مساله است و چرا نباید فردی خردمند از میان ما اقدامی برای بهبود اوضاع و دور کردن شرایط بدتر انجام دهد؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 931

به "تاکید نخست وزیر سابق قطر بر همگرایی شورای همکاری خلیج فارس علیه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید نخست وزیر سابق قطر بر همگرایی شورای همکاری خلیج فارس علیه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید