تایوان، چین را تهدید سلطه جو در اقیانوس آرام دانست

به گزارش آناسی، تایوان امروز (دوشنبه) بیان کرد، چین در حال توسعه طلبی استبدادی در منطقه اقیانوس آرام است. تایپه به گزارش هایی از حضور نظامی چین در دو کشور این حوزه اشاره نمود که به تازگی روابط دیپلماتیک خود را به خاطر پکن با تایوان قطع نموده اند.

تایوان، چین را تهدید سلطه جو در اقیانوس آرام دانست

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش آناسی، به نقل از خبرگزاری رویترز، جوزف وو، وزیر خارجه تایوان در نشست همکاری میان کشورهای منطقه پاسفیک گفت: ما گزارش هایی را مطالعه نموده ایم که نشان می دهد چین در حال بازگشایی ایستگاه راداری خود در کریباتی و ساخت یک پایگاه نیروی دریایی در غرب جزایر سلیمان است. با توجه به دورنمای استراتژیک بلندمدت، دوستان و شرکایی که شبیه به دولت تایوان درباره این اقدامات چین نظر دارند، باید به شدت نگران این مساله باشند که آیا منطقه پاسفیک همچنان آزاد و باز می ماند و آیا بازیکنان اصلی و کلیدی از فرمان و دستورات بین المللی تبعیت می نمایند یا خیر.

جزایر سلیمان و کریباتی ماه گذشته میلادی تصمیم گرفتند تا چین را به رسمیت بشناسند؛ اقدامی که باعث شده تا تعداد متحدان دیپلماتیک تایوان در این منطقه به چهار مورد شامل پالائو، جزایر مارشال، تووالو و نائورو کاهش یابد. تایوان در مجموع روابط رسمی دیپلماتیک صرفا با 15 کشور دارد.

وزیر خارجه تایوان همچنین به کشورهایی چون آمریکا تاکید نمود تا به شدت و با قدرت علیه اقدامات چین در کاهش حضور تایوان در منطقه پاسفیک کوشش کند و ادامه داد: واقعا نمی خواهم شاهد باشم که منطقه پاسفیک هم به دریای چین جنوبی دیگری بدل گردد. چین در حال ساخت سازه های نظامی در جزایر مصنوعی و صخره های مرجانی در آب های مورد مناقشه دریای چین جنوبی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 402

به "تایوان، چین را تهدید سلطه جو در اقیانوس آرام دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایوان، چین را تهدید سلطه جو در اقیانوس آرام دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید