جزییات زلزله 5.2 ریشتری در گناوه

به گزارش آناسی، براساس اعلام مرکز زلزله نگاری دانشگاه تهران، زلزله ای به بزرگی 5.2 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 4 و 45 دقیقه و 21 ثانیه بامداد امروز (جمعه) بندر گناوه در استان بوشهر را لرزاند.

جزییات زلزله 5.2 ریشتری در گناوه

این زلزله در عمق 10 کیلومتری زمین به وقوع پیوست و کانون آن در موقعیت 29.75 عرض شمالی و 50.49 طول شرقی ثبت شده است.

پس از زلزله 5.2 ریشتری بامداد جمعه، زلزله دیگری به بزرگی 4.5 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 6 و 3 دقیقه و 22 ثانیه امروز (جمعه) بندر گناوه را لرزاند.

این زلزله در عمق 10 کیلومتری زمین به وقوع پیوست و کانون آن در موقعیت 29.81 عرض شمالی و 50.58 طول شرقی ثبت شده است.

زمین لرزه 5.2 ریشتری گناوه در سحرگاه و زمانی که مردم در خواب عمیق بودند به وقوع پیوست و مردم از جا پریدند و با ترس و وحشت و حالت خواب آلودگی سراسیمه خود را به حیاط منزل و کوچه رساندند.

زمین لرزه که در شهر های نزدیک گناوه شامل بندرریگ و بندرامام حسن هم احساس شد، ساختمان ها و در و پنجره ها را در شهر گناوه و روستا های نزدیک به کانون آن به شدت تکان داد.

موقعیت این زمین لرزه که براساس اعلام مرکز زلزله نگاری دانشگاه تهران نزدیک روستای تاجملکی و اسلام آباد و شول بخش مرکزی گناوه ثبت شده است نشان می دهد مکان آن در همان محل زلزله 5.9 ریشتری 29 فروردین امسال بوده است.

براساس گزارش های واصله از منابع محلی، بخش هایی از کوه های گمارون نزدیک به روستا های محل کانون زلزله ریزش کرده است.

عبدالعلی صیادی رئیس جمعیت هلال احمر گناوه گفت: در پی زلزله 5.2 ریشتری 9 مهر ماه 1400 در شهرستان گناوه تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر در حالت آماده باش قرار گرفتند.

شهرستان گناوه در 110 کیلومتری شمال استان بوشهر واقع است.

اعزام 3 تیم واکنش سریع و امدادی به روستا های زلزله زده

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان اینکه زلزله 5.2 ریشتر بیش از 10 روستای گناوه را لرزاند گفت: پس از این حادثه، تیم های واکنش سریع، امدادی و ارزیاب هلال احمر به نقاط مختلف شهرستان گناوه اعزام شدند.

غلامرضا حاجیانی با اشاره به وقوع 2 زمین لرزه در گناوه گفت: 2 زمین لرزه به بزرگی 5.2 و 4.5 ریشتر بامداد امروز شهرستان گناوه را لرزاند که بلافاصله تیم های هلال احمر به نقاط زلزله زده اعزام شد.

وی با بیان اینکه بین 10 تا 20 روستا در بخش مرکزری شهرستان گناوه از زمین لرزه یاد شده متاثر شدند گفت: بر اساس ارزیابی های اولیه تلفات و خسارت خاصی وجود نداشته، ولی ترک خوردگی برخی منازل روستایی گزارش شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به تیم های امدادی برای کمک رسانی به حادثه دیدگان شرح داد: پس از وقوع زمین لرزه در روستا های بخش مرکزی گناوه، تیم های واکنش سریع، امدادی و ارزیاب هلال احمر به نقاط مختلف شهرستان گناوه اعزام شدند.

حاجیانی اضافه کرد: جلسه اضطراری امدادی، در پی وقوع زلزله مذکور، در محل مرکز فرماندهی جمعیت هلال احمر استان بوشهر تشکیل شد.

زلزله چهار مصدوم بر جای گذاشت

مهدی، ولی پور رئیس سازمان امدادونجات هلال احمر از مصدومیت چهار نفر در پی زلزله 5.2 ریشتری در گناوه خبر داد.

بنا به اعلام اورژانس استان تا به امروز 4 نفر مصدوم به بیمارستان مراجعه کرده اند؛ تا این لحظه خسارت مالی و جانی دیگر و همچنین قطعی آب و برق و مسدود شدن راه ها گزارش نشده است.

جمعیت هلال احمر استان بوشهر درحال آماده باش و معاون امداد و نجات هم در محل کشیک حضور دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1933

به "جزییات زلزله 5.2 ریشتری در گناوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات زلزله 5.2 ریشتری در گناوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید