حمله تند پمپئو به سیاست خارجی بایدن

به گزارش آناسی، وزیر خارجه سابق آمریکا در یکی از اولین مصاحبه های رسانه ای خود از زمان خاتمه کار دولت دونالد ترامپ از استراتژی دیپلماتیک جدیدا اعلام شده از سوی دولت جو بایدن انتقاد کرد.

حمله تند پمپئو به سیاست خارجی بایدن

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، مایک پامپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز به اعلامیه دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در این خصوص که آمریکا بازگشته، دیپلماسی به محور سیاست خارجی ما بازگشته واکنش نشان داد.

پامپئو به تری گاودی، نماینده جمهوریخواه سابق و مجری فاکس نیوز اظهارکرد: فکر نمی کنم مردم آمریکا استطاعت این که بار دیگر به هشت سال دیگر از سیاست خارجی باراک اوباما برگردند داشته باشند. من امیدوارم آن ها با یک سیاست خارجی بسیار شبیه به سیاست خارجی اول آمریکای ما به جلو حرکت نمایند.

پامپئو همچنین به انتقاد های جو بایدن از دونالد ترامپ که او را متهم به کوتاهی در ایستادگی در برابر روسیه نموده بود واکنش نشان داده و گفت: ما به سختی در جهت جلوگیری از مداخله روسیه در انتخابات ما کوشش کردیم. من به کاری که ما انجام دادیم افتخار می کنم. من به کاری که ما در جهت مقابله با روسیه کردیم افتخار می کنم.

گاودی متذکر شد که بایدن متعهد به بازسازی روابط آمریکا با همپیمانان شده و پامپئو تصدیق کرد که دوره او به عنوان وزیر خارجه چندان خوشایند کشور های دیگر نبوده است.

پامپئو به گاودی گفت: زمانی که من وزیر امور خارجه بودم شفاف و صریح بودم. من هر چیزی را همانطور که بود می گفتم. احتمالا این صداقت شما را شگفت زده نمی کرد. در بروکسل و در بعضی از دیگر مجامع اروپا برخورد سردی با این موضوع می شد و در آن تردیدی وجود ندارد.

پامپئو در پاسخ به اینکه آیا بار دیگر به کار در دولت بر می شود پاسخ داد: پاسخش سخت است.

او گفت: من خیلی وقت قبل به عنوان یک سرباز خدمت کردم. سپس این افتخار فوق العاده را داشتم که کنار شما به عنوان نماینده کنگره خدمت کنم و سپس این دو سمت جدید در دولت ترامپ را گرفتم. ما باید ببینیم که زندگی چه اتفاقی را رقم می زند. فعلا من میخواهم کمی توقف کنم. سخت کار کنم، کمی فکر کنم، کمی بنویسم و سپس ما خواهیم دید که روبروی ما چه چیزی هست.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1617

به "حمله تند پمپئو به سیاست خارجی بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله تند پمپئو به سیاست خارجی بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید