خبرنگاران استاندار کرمانشاه: باید مدتی با کرونا زندگی کنیم

به گزارش آناسی، کرمانشاه- خبرنگاران- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه 80 درصد مردم کرمانشاه مقابله با کرونا را جدی می گیرند، گفت: باید تا مدتی با کرونا زندگی کنیم از این رو رعایت پروتکل های بهداشتی لازم است.

خبرنگاران استاندار کرمانشاه: باید مدتی با کرونا زندگی کنیم

هوشنگ بازوند عصر سه شنبه در نشست روز ملی شورا که در استانداری کرمانشاه برگزار گردید، اظهارداشت: باید بتوانیم از دل این بحران نیز برای کشور و استان فرصت سازی کنیم.

وی ایجاد پویش همدلی را یکی از فرصت های ایجاد شده در بحران کرونا دانست و گفت: بسیاری از افراد به واسطه کرونا معیشت خود را از دست داده اند که با پویش همدلی می توانیم بخشی از خسارت های آنان را جبران کنیم؛ مردم کرمانشاه به خوبی در پویش همدلی مشارکت نموده اند و در حال حماسه آفرینی هستند.

استاندار کرمانشاه تاکید نمود: این بیماری فعلا درمان ندارد اما قابل مدیریت است از این رو باید با ایجاد فرهنگ عمومی و مدیریت تمام افراد جامعه کمترین خسارت را ببینیم.

بازوند یادآور شد: پیش از کرونا کشور درگیر ویروس تحریم های مالی شده بودیم اما می بینیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی به خوبی در حال مدیریت اوضاع است.

وی اضافه نمود: در کرمانشاه 80 درصد مردم جامعه بجران کرونا را مدیریت می نمایند و 20 درصد باقی مانده نیز باید با فرهنگ سازی به حسارت های کرونا آشنا شوند.

استاندار کرمانشاه در ادامه تاکید نمود: اعضای شورای شهر باید از اختیارات شوراها استفاده نمایند و با برنامه ریزی های بلندمدت صندلی این نهاد را تقویت نمایند.

وی با بیان اینکه رای مردم به اعضای شورای شهر به طور قطع سیاسی نیست و به دنبال رسیدن به آبادانی محلی هستند، گفت: در صورتی که مردم نتوانند مطالبه مردم را به وسیله شوراها رسیدگی نمایند به سراغ دیگر مراجع می فرایند که پسندیده نیست.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: شورای شهری همچون کرمانشاه می تواند سرمایه گذاران توانمند را به این شهر جذب و مشوق هایی برای سرمایه گذاری ارایه کند تا تا زمینه پیشرفت مرکز استان را فراهم کند.

بازوند اضافه نمود: شهرداری ها با درآمدهای قدیمی دیگر توانایی اداره شهرها را ندارند از این رو شوراها باید به دنبال درآمدهای جدیدی برای شهرداری ها باشند.

وی عنوان نمود: اگر درآمدهای مناسبی برای شهرداری ها توسط شوراها تامین نگردد امکان دارد که به سراغ شهر فروشی بفرایند که کار پسندیده ای نیست.

استاندار کرمانشاه گفت: یکی از دغدغه های اصلی ما برای در سال های گذشته تامین حقوق کارکنان شهرداری ها بوده است و کماکان به آن توجه می کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به پرسش مطرح شده در رابطه با سرنوشت بیمارستان اسلام آبادغرب گفت: 22 بانک خصوصی به عنوان خیر برای ساخت بیمارستان اسلام آبادغرب اعلام امادگی کردند و بانک ملل را به عنوان نماینده خود معرفی کردند.

استاندار کرمانشاه اضافه نمود: بانک ملل تا به امروز حدود سه میلیارد تومان برای این بیمارستان هزینه نموده است اما دیگر بانک ها به وعده های خود عمل ننموده اند که باید پیگیری های لازم در این زمینه انجام گردد.

استاندار در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه نرخ بیکاری کرمانشاه 17 درصد است، گفت: در سال 98 باوجود تمام مسائل توانستیم نرخ بیکاری را سه درصد کاهش دهیم اما نرخ بیکاری کرمانشاه کماکان بالا و بحرانی است.

بازوند با بیان اینکه سه سند اقتصاد مقاومتی، رونق فراوری و اشتعالزایی بستر مناسبی برای رسیدن به جهش فراوری هستند، گفت: برای رسیدن به جهش فراوری نیازمند الزاماتی هستیم که از مهمترین آنان سرمایه گذاری محسوب می گردد.

وی ادامه داد: آغاز جهش فراوری در کرمانشاه با سرمایه گذاری 6 هزار و 700 میلیارد تومانی دولت در پتروشیمی کرمانشاه محسوب می گردد که نوید بخش آینده روشنی برای استان است.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 34 شهر و 2 هزار و 595 روستا است.

رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا به امروز 92 هزار و 584 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 71نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به پنج هزار و 877 نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور اضافه نمود: در 24 ساعت گذشته تا ظهر امروز (نهم اردیبهشت) براساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه های علوم پزشکی هزار و 112 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد و با در نظر دریافت موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- 19 در کشور به 92 هزار584 نفر رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1086

به "خبرنگاران استاندار کرمانشاه: باید مدتی با کرونا زندگی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار کرمانشاه: باید مدتی با کرونا زندگی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید