خبرنگاران تاثیر قابل توجه داروی رمدسیویر برای بیماران مبتلا به کرونا

به گزارش آناسی، تهران - خبرنگاران - نتایج مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد که داروی ضد ویروسی رمدسیویر مدت زمان بهبود یافتن بیماران مبتلا به کرونا را کاهش می دهد.

خبرنگاران تاثیر قابل توجه داروی رمدسیویر برای بیماران مبتلا به کرونا

به گزارش روز شنبه خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، نتایج این تحقیق درحالی منتشر شد که آنتونی فائوچی کارشناس ارشد بیماری های عفونی آمریکا به تازگی بیان کرد که این دارو از مزایای آشکاری برخوردار است.

نتایج کامل این تحقیق که از سوی انستیتو ملی بیمای های عفونی و آلرژی آمریکا صورت گرفته، در نشریه برجسته پزشکی نیوانگلند چاپ شده است.

آمریکا مجوز استفاده ضروری از داروی رمدسیویر در بیمارستان ها را صادر کرد و ژاپن نیز به تبعیت از آمریکا اجازه استفاده از این دارو را داد. اتحادیه اروپا نیز در حال آنالیز استفاده از این داروست.

گیدو راسی رئیس آژانس داروی اتحادیه اروپا روز دوشنبه (29 اردیبهشت) گفت: مجوز اولیه استفاده از داروی رمدسیور ساخت شرکت داروسازیی گیلیاد ساینسز آمریکا در روزهای آینده صادر می گردد.

آژانس داروی اتحادیه اروپا تا به امروز توصیه نموده است از این دارو درباره بیماران بدحال و در شرایطی که داروی جایگزینی وجود ندارد، استفاده گردد. این دستور، استفاده از دارو حتی پیش از صدور مجوز کامل آن را امکان پذیر می نماید.

این مقام اتحادیه اروپا در جلسه مجلس اروپا در بروکسل گفت: به غیر از داروی رمدسیویر، درمان های دیگر کووید-19 که ممکن است به سرعت در اختیار قرار گیرند، براساس پادتن هایی است که می تواند به بی اثر کردن ویروس جدید (سارس-کوو2) یاری کند که سبب بیماری کووید-19 می گردد.

در همین حال، نتایج تحقیق جدید نشان داد داروی رمدسیویر که روزانه به مدت 10 روز به صورت داخل وریدی تزریق می گردد، سرعت بهبود بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ها را افزایش می دهد.

فائوچی تاثیر داروی رمدسیویر در کاهش مدت زمان بهبود یافتن بیماری کرونا را معین، قابل توجه و مثبت ارزیابی کرد.

در همین حال، انستیتو ملی سلامت آمریکا با صدور بیانیه ای بیان کرد تحقیقات نشان می دهد که داروی رمدسیویر، مفیدترین دارو برای بیماران بستری شده در بیمارستان ها با علائم شدید بیماری است که به اکسیژن بیشتری احتیاج دارند.

با این همه، مولفان این تحقیق جدید تاکید کردند که این دارو از همه موارد مرگ و میر جلوگیری نمی نمایند.

این کارشناسان گفتند: با توجه به نرخ بالای مرگ و میر به رغم مصرف داروی رمدسیویر، معین است که درمان صرف با داروی ضد ویروس احتمالا کافی نیست.

در حال حاضر، 5 میلیون و 322 هزار و 698 نفر در سراسر دنیا به کووید - 19 مبتلا شده اند. از این تعداد، 340 هزار و 319 نفر براثر ابتلا به این بیماری فوت نموده و 2 میلیون و 170 هزار و 931 نفر بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1134

به "خبرنگاران تاثیر قابل توجه داروی رمدسیویر برای بیماران مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تاثیر قابل توجه داروی رمدسیویر برای بیماران مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید