خبرنگاران عضو شورای ملی فرانسه خواهان لغو تحریم های علیه روسیه و ایران شد

به گزارش آناسی، تهران- خبرنگاران- عضو مجلس شورای ملی فرانسه روز آدینه گفت که تحریم ها علیه روسیه و ایران با توجه به شیوع فرا گیر ویروس کرونا در دنیا باید هرچه سریعتر لغو گردد.

خبرنگاران عضو شورای ملی فرانسه خواهان لغو تحریم های علیه روسیه و ایران شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

جوزه اورداد در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: با توجه به این که هرگونه ممانعت در تهیه محصولات مراقبت های بهداشتی در این شرایط می تواند مانع از مبارزه جهانی علیه ویروس همه گیری جهانی کرونا گردد، تحریم های مالی که علیه روسیه، ایران و سایر کشورها تحمیل شده باید هرچه سریعتر برداشته شوند.

اورداد اضافه کرد: برای متوقف کردن هرچه سریعتر این بیماری همه گیری جهانی، موانع اقدامات درمانی باید از بین برود. برای انجام این کار باید کلیه تحریم های مالی علیه روسیه، ایران و سایر کشورها فوراً برداشته گردد.

عضو شورای ملی فرانسه تاکید نمود: اصرار بر حفظ تحریم ها، همانگونه که ایالات متحده انجام می دهد، برابر با امتناع از یاری به افراد در معرض خطر است.

به گفته اورداد، سازمان ملل برای اطمینان از رعایت حقوق بین الملل، به ویژه حق اساسی زندگی، نباید با هیچ مانعی روبرو گردد.

این در حالیست که در شرایطی که کرونا جان و سلامت مردم را تهدید می نماید، دفتر کنترل دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا عصر پنجشنبه خاطرنشان کرد که 15 فرد و 5 نهاد ایرانی و خارجی را در ارتباط با ایران به فهرست تحریم های موسوم به ضدتروریستی خود اضافه نموده است.

دبیرکل سازمان ملل، سازمان بهداشت جهانی و کمیساریای عالی حقوق بشر به همراه روسیه، چین، پاکستان، انگلیس، عراق، ونزوئلا، نیکاراگوئه، کره شمالی و کوبا کوشش های دیپلماتیک گسترده ای برای لغو تحریم های یکجانبه آمریکا در شرایط همه گیری ویروس جدید کرونا انجام داده اند.

هشت کشور هم در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل، شرایط فعلی را زمانی برای چندجانبه گرایی و مقابله با اقدامات یکجانبه آمریکا دانسته اند و تصریح نموده اند تروریسم مالی آمریکا علیه ایران، خلاف منشور ملل متحد و مصوبات متعدد مجمع عمومی این سازمان دانسته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1001

به "خبرنگاران عضو شورای ملی فرانسه خواهان لغو تحریم های علیه روسیه و ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عضو شورای ملی فرانسه خواهان لغو تحریم های علیه روسیه و ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید