دادگاه کیفری بحرین بانک مرکزی و دو بانک دیگر ایران را محکوم کرد

به گزارش آناسی، دادستان جرائم اقتصادی و پولشویی بحرین از صدور احکام پرونده بانک المستقبل اطلاع داد که در آن بانک مرکزی ایران و دو بانک دیگر ایرانی در این پرونده هدف احکام صادره قرار گرفته اند.

دادگاه کیفری بحرین بانک مرکزی و دو بانک دیگر ایران را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، نایف یوسف محمود دادستان جرائم اقتصادی و پولشویی بحرین گفت، دادگاه عالی کیفری، احکام محکومیت پنج پرونده ویژه پولشویی صادر کرد که متهمان آن، بانک مرکزی ایران و تعدادی دیگری از بانک های این کشور، بانک المستقبل در بحرین و پنج نفر از مسؤولان آن هستند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی بحرین بنا، نایف یوسف اضافه کرد: مسؤولان بانک المستقبل به پنج سال زندان و جریمه یک میلیون دیناری برای هر نفر محکوم شدند و بانک مرکزی ایران و (بعضی از) دیگر بانک های آن که در این پرونده مطرح بوده اند (صادرات و ملی) نیز هر کدام یک میلیون دلار و مصادره مبالغ حواله های اقتصادی مربوطه در پرونده جریمه شدند؛ جمع جریمه ها مجموعا 37 میلیون دینار و جمع حواله های مصادره شده 112 میلیون دلار است.

وی ادامه داد، تحقیقات درباره بقیه موارد همچنان ادامه دارد، این موارد شامل استفاده بانک مرکزی ایران و دیگر بانک های این کشور از بانک المستقبل برای انجام معاملات بین المللی در مخالفت با قانون ممنوعیت و مقابله با پولشویی و حمایت اقتصادی از تروریسم و قوانین بانکی است.

طبق این خبر، مجموع جریمه صادر شده در پرونده مربوط به بانک المستقبل تا کنون به 281 میلیون دینار برای تمام متهمان رسیده و حدود 150 میلیون دینار حواله مصادره شده است.

دادستانی کل بحرین پیشتر بانک مرکزی ایران را متهم نموده بود که به وسیله بانک المستقبل برای انجام معاملات اقتصادی مشکوک اقدام به پولشویی نموده است.

بانک المستقبل بحرین با همکاری و سرمایه گذاری بانک های صادرات و ملی ایران و یک بانک بحرینی تأسیس شده است.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1401

به "دادگاه کیفری بحرین بانک مرکزی و دو بانک دیگر ایران را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه کیفری بحرین بانک مرکزی و دو بانک دیگر ایران را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید