دیدار سفیر برزیل با مدیر موزه ملی ایران

رودریگو دی آزردو سانتوس سفیر جمهوری فدرال برزیل در تهران و ریکاردو پاسیانی دبیر سفارت برزیل دیروز دوشنبه 14 آبان ماه سال با جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران دیدار کرد.

دیدار سفیر برزیل با مدیر موزه ملی ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، جبرئیل نوکنده رئیس موزه ملی ایران در این دیدار از حادثه آتش سوزی موزه ملی برزیل که در تاریخ 2 سپتامبر 2018 رخ داد ابراز تاسف کرد گفت: این اتفاق خسارتی جبران ناپذیر برای میراث بشری بود که امیدواریم چنین اتفاقی در هیچ موزه دیگری در دنیا رخ ندهد.

نوکنده آمادگی موزه ملی ایران را در رابطه با امضای تفاهم نامه با موزه های برزیل در زمینه همکاری های بین موزه ای از جمله برگزاری کارگاه های آموزشی، تبادل کارشناسان، سخنرانی های تخصصی، برگزاری نمایشگاه های دوجانبه اعلام، و ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد برگزاری نمایشگاهی از میراث ارزشمند برزیل در موزه ملی ایران باشیم.

او گفت: برگزاری نمایشگاه مشترک متقابل می تواند روابط دوستی دو کشور را عمیق تر نموده و همچنین خاطره تلخ آتش سوزی موزه برزیل را در ذهن ها کم رنگ تر و آن را التیام بخشد.

در ادامه این دیدار مدیر موزه ملی ایران به برگزاری موفقیت آمیز نمایشگاه اسلام در اکتبر 2010 تا آوریل 2011 در موزه شهرهای ریودووژانیرو و سائوپائلو و برازیلیا اشاره نمود و اضافه نمود: این نمایشگاه، یکی از نمایشگاههای پرمخاطب موزه ملی ایران در خارج از کشور بوده است.

سفیر برزیل در تهران نیز با اشاره به روابط بسیار خوبی که در زمینه سیاسی و مالی بین دو کشور وجود دارد به علاقه این کشور به ارتقای روابط فرهنگی اشاره نمود و خواهان برگزاری نمایشگاهی از آثار تاریخی موزه ملی ایران در برزیل شد.

رودریگو دی آزردو سانتوس گفت: برای برقراری روابط بین موزه ای و همچنین برگزاری نمایشگاه آثار تاریخی برزیل در موزه ملی ایران تمام کوشش خود را خواهیم کرد.

او در ادامه اضافه نمود: در سفر آینده خود به برزیل ضمن مذاکره با مسئولان فرهنگی کشور و موزه ها در این زمینه، موضوع را پیگیری می کنیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 28 مرداد 1398 شناسه مطلب: 265

به "دیدار سفیر برزیل با مدیر موزه ملی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار سفیر برزیل با مدیر موزه ملی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید