روحانی سه مصوبه جدید شورای عالی اداری را ابلاغ کرد

به گزارش آناسی، خبرنگاران : در راستای اجرای بند 16 سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر دانش بنیان کردن نظام اداری، سه تصویب نامه جدید شورای عالی اداری از سوی رییس جمهوری و رییس این شورا ابلاغ شد.

روحانی سه مصوبه جدید شورای عالی اداری را ابلاغ کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در نخستین مصوبه، رئیس جمهوری و رییس شورای عالی اداری تصویب نامه اضافه شدن یک تبصره به بند اول ماده (2) تصویب نامه شماره 579095 این شورا را ابلاغ کرد.

به موجب این تصویب نامه که در یک صدوهشتادوششمین جلسه شورای عالی اداری بنا به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد بند (11) ماده (115) قانون مدیریت خدمات کشوری تصویب شده است، شرط دارابودن گواهینامه شایستگی عمومی احراز سمت های مدیریتی برای انتصاب در سطوح مدیریت حرفه ای پایه و عملیاتی (که به عنوان سطوح سرپرستی تعریف می شوند)، از تاریخ این مصوبه به مدت 3 سال الزامی نیست. در این تصویب نامه تأکید شده است؛ در شرایط مساوی اولویت انتصاب در سطوح مورد اشاره با دارندگان گواهینامه مذکور خواهد بود.

در مصوبه دوم و در اجرای بند 16 سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر دانش بنیان کردن نظام اداری به وسیله به کارگیری اصول مدیریت دانش و یکپارچه سازی اطلاعات، دستورالعمل مدیریت دانش در دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.

شورای عالی اداری در یک صدوهشتادوششمین جلسه خود بنا به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و در اجرای بند 16 سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر دانش بنیان کردن نظام اداری به وسیله به کارگیری اصول مدیریت دانش و یکپارچه سازی اطلاعات؛ بند 2-1 سیاست های کلی علم و فناوری مبنی بر مدیریت دانش و پژوهش و انسجام بخشی در سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت راهبردی در حوزه علم و فناوری، و همچنین به استناد بندهای 8 و 11 ماده 115 قانون مدیریت خدمات کشوری و در راستای عملیاتی کردن محور پنجم دوره دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری، دستورالعمل مدیریت دانش در دستگاه هایی اجرایی را 6 ماده و 2 تبصره تصویب و رئیس جمهوری و رئیس این شورا برای اجرا به دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ کرد.

همچنین شورای عالی اداری در یک صدوهشتادوششمین جلسه خود بنا به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور، با هدف ارتقای سطح کیفی خدمات دولت، در اجرا و تکمیل مواد 2، 3 و 4 تصویب نامه شماره 7740/93/206 مورخ دهم شهریور 1396 شورای عالی اداری و به منظور تسریع در انجام اصلاحات فرآیندی در نظام اداری مواردی را تصویب کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1550

به "روحانی سه مصوبه جدید شورای عالی اداری را ابلاغ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی سه مصوبه جدید شورای عالی اداری را ابلاغ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید