رویترز: ناتو به دنبال تاسیس پایگاه آموزشی نیروهای افغانستان در قطر است

به گزارش آناسی، رویترز گزارش داد با توجه به خروج نیروهای نظامی خارجی از افغانستان، پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در کوشش است تا در قطر یک پایگاه آموزشی برای نیروهای افغانستان تاسیس کند.

رویترز: ناتو به دنبال تاسیس پایگاه آموزشی نیروهای افغانستان در قطر است

رویترز دوشنبه شب به نقل از سه مقام ارشد غربی نوشت: مقام های امنیتی ناتو برای ایجاد پایگاهی به منظور آموزش نیروهای ویژه افغان به عنوان بخشی از تعهد استراتژیک پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان به قطر رفته اند.

یک مقام ارشد امنیتی غربی در کابل در این باره گفت: ما به منظور ایجاد پایگاه آموزشی برای اعضای ارشد نیروهای افغان در قطر در حال مذاکره هستیم.

یک مقام امنیتی دیگر در واشنگتن توضیح داد: ما در این مورد پیشنهاد داده ایم اما قطر است که باید تصمیم بگیرد که آیا با استفاده از خاک خود به عنوان مرکز آموزش ناتو راضی هست یا نه.

یک دیپلمات مستقر در کابل نیز گفت، برای اعزام نیروی ویژه افغان به قطر برای گذراندن دوره آموزشی چهار تا 6 هفته ای در حال مذاکره است.

این خبر در حالی منتشر می گردد که شبکه سی ان ان دوشنبه شب گزارش داد، رهبران ناتو در نشست روز دوشنبه بروکسل از تصمیم جو بایدن رییس جمهوری آمریکا برای خروج نیروهای نظامی این کشور از افغانستان حمایت کردند.

یک مقام آمریکایی به سی ان ان گفت: در میان کشورهایی که به عملیات آمریکا در افغانستان یاری نموده اند در خصوص خروج از افغانستان اتفاق نظر وجود داشت.

نیروهای 36 کشور درگیر در ماموریت پشتیبانی ناتو در افغانستان پس از دو دهه جنگ، قرار است ضمن هماهنگی با نیروهای آمریکا تا 11 سپتامبر (20 شهریور) از افغانستان خارج شوند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1794

به "رویترز: ناتو به دنبال تاسیس پایگاه آموزشی نیروهای افغانستان در قطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: ناتو به دنبال تاسیس پایگاه آموزشی نیروهای افغانستان در قطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید