سخنگوی وزارت خارجه: با تلاش های فشرده دیپلماتیک طرح قطعنامه منتفی شد

به گزارش آناسی، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که با تلاش های فشرده دیپلماتیک طرح قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی منتفی شد.

سخنگوی وزارت خارجه: با تلاش های فشرده دیپلماتیک طرح قطعنامه منتفی شد

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در توضیح تحول امروز در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: با تلاش های فشرده دیپلماتیک در تهران، وین و پایتخت های همه اعضای شورای حکام و به ویژه سه کشور اروپایی، و همچنین همراهی چین و روسیه، طرح قطعنامه منتفی شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

سخنگوی وزارت خارجه افزود: تحول امروز می تواند جهت دیپلماسی را که ایران و آژانس باز نموده اند، حفظ نموده و زمینه را برای اجرای کامل تعهدات از سوی تمامی طرف های برجامی فراهم آورد.

خطیب زاده تاکید کرد: ایران امیدوار است، طرف های مشارکت کننده در برجام بتوانند با استفاده از این فرصت و با همکاری جدی، اجرای کامل برجام از سوی همه را تضمین کنند.

برخی رسانه ها در روزهای گذشته گزارش دادند که آمریکا و سه کشور اروپایی باقی مانده در برجام قصد دارند تا پیش نویس قطعنامه ای را به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه کنند که در آن از ایران به دلیل توقف اقدامات داوطلبانه تحت برجام انتقاد شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1646

به "سخنگوی وزارت خارجه: با تلاش های فشرده دیپلماتیک طرح قطعنامه منتفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی وزارت خارجه: با تلاش های فشرده دیپلماتیک طرح قطعنامه منتفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید