سوریه فرایند سیاسی شورای امنیت را به پایان اشغال خارجی منوط کرد

به گزارش آناسی، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد ایجاد فرایند سیاسی تسهیل شده از سوی سازمان ملل متحد را به حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه منوط کرد که با پایان دادن اشغال خارجی و مبارزه با تروریسم محقق می شود.

سوریه فرایند سیاسی شورای امنیت را به پایان اشغال خارجی منوط کرد

بشار الجعفری روز پنجشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع فرایند سیاسی سوریه برگزار شد، افزود: ایجاد فرایند سیاسی تسهیل شده توسط سازمان ملل و تحت مالکیت سوریه، به شورای امنیتی نیاز دارد تا از تعهد کامل به حاکمیت سوریه، تمامیت ارضی، سرانجام دادن به اشغال خارجی، مبارزه با تروریسم و لغو فوری اقدامات اجباری اعمال شده علیه ملت سوریه اطمینان دهد.

وی ادامه داد: حفظ صلح و امنیت بین المللی نیازمند تدابیر خاصی برای کنترل کشورهایی مخالف سوریه و دیگرکشورهایی هستند که اصول حقوق بین الملل و قوانین منشور سازمان ملل را نقض می کنند.تمامیت

کننده دائم سوریه در سازمان ملل متحد افزود: دستیابی به این اهداف، برای هر راهکار سیاسی اساسی و بنیادی است.

الجعفری با بیان اینکه حفظ صلح و امنیت بین المللی مستلزم کنترل رویه کشورهای متخاصم با سوریه و سایر کشورهایی است که اصول حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل را نقض می کنند، ادامه داد: گیر پدرسن فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در سوریه باید صدای خود را در برابر مداخلات آمریکا و ترکیه در امور داخلی سوریه بلند کند.

وی همچنین خواستار توجه کننده ویژه سازمان ملل به اقدامات اجباری تحمیل شده توسط آمریکا و کشورهای اروپایی علیه سوریه شد که مانع و مغایر ماموریت فرستاده ویژه است چرا که آنها به شیوه غیرانسانی مانع از رسیدن مواد غذایی و دارو به مردم سوریه می شوند.

کننده دائم سوریه در سازمان ملل متحد ابراز امیدواری کرد که مقدمات تدارکات برای جلسه بعدی کمیته قانون اساسی به موقع و به شکلی انجام شود که الزامات مشارکت هیات ملی را برآورده کند و سازمان ملل اقدامات بهداشتی را برای حفاظت از شرکت کنندگان در برابر همه گیری ویروس کرونا مطابق پروتکل های سازمان جهانی بهداشت (WHO) و وزارت بهداشت سوریه به عمل آورد.

الجعفری اعلام نمود: رویکرد کشورهای غربی و پیشران آنها موسوم به همدستان در جریان مذاکرات مربوط به تصمیم شماره 2253 چند روز پیش و الگوی رای دادن آنها به پیش نویس قطعنامه های ارائه شده روسیه، بار دیگر از ادعاهای دروغین آن کشورها در تعهد بشردوستانه پرده برداشت.

وی تاکید کرد: هر گزارش حرفه ای، عینی و معتبر در مورد تاثیر اقدامات اجباری یکجانبه بر جان مردم سوریه، باید سیاست های کشورهایی را که این اقدامات را تحمیل می کنند، محکوم کند زیرا قطعنامه های سازمان ملل، ارگان ها و آژانس های آن در این زمینه کاملا روشن هستند.

کننده دائم سوریه در سازمان ملل متحد اعلام نمود: میلیون ها سوری، چند روز پیش برای انتخابات مردمی مجلس برای سومین دوره قانونگذاری به صندوق های رای رفتند. این انتخابات بر تعهد سوریه به عنوان دولت و مردم، تاکید کرد تا نهادهای دولتی به کار ادامه دهند در حالیکه هدف نهادها و برنامه های خارجی خنثی کردن و تضعیف آن است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1254

به "سوریه فرایند سیاسی شورای امنیت را به پایان اشغال خارجی منوط کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه فرایند سیاسی شورای امنیت را به پایان اشغال خارجی منوط کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید