سونامی کرونا بین سربازان اعزامی گارد ملی به پایتخت آمریکا

به گزارش آناسی، برخی سناتورها گفتند از دیدن تصاویر خوابیدن سربازان گارد ملی آمریکا روی زمین خشمگین و آشفته هستند.

سونامی کرونا بین سربازان اعزامی گارد ملی به پایتخت آمریکا

از زمان اعزام هزاران نیروی کارد ملی آمریکا به شهر واشنگتن دی سی برای مقابله با آشوبگران و حفاظت از امنیت کنگره و مراسم تحلیف رییس جمهوری آمریکا، دهها نیروی گارد ملی به دلیل عدم امکان رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری مبتلا به ویروس کرونا شده اند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رسانه های آمریکا، دستکم 150 نیروی گارد ملی که مسئولیت تامین امنیت کنگره و مراسم تحلیف جو بایدن رییس جمهوری جدید آمریکا را بر عهده داشتند، طی روزهای گذشته به ویروس کرونا آلوده شده اند و احتمال می رود تعداد افراد تست مثبت در روزهای آینده افزایش یابد.

همچنین 36 نیروی پلیس مسئول حفاظت از کنگره و 2 تن از نمایندگان زن کنگره نیز در روز حمله 6 ژانویه آشوبگران حامی ترامپ به ساختمان کنگره به ویروس آلوده شده اند. این نمایندگان به دلیل مجبور شدن به ماندن طولانی مدت در کنار یکدیگر در محیط سربسته به خاطر فرار از دست حامیان ترامپ، به ویروس آلوده شده اند.

طی 2 هفته گذشته قریب به 25 هزار نیروی گارد ملی آمریکا از ایالت های مختلف این کشور به منظور تامین امنیت پایتخت ایالات متحده آمریکا به شهر واشنگتن دی سی گسیل شده اند و قرار است همچنان دستکم نیمی از آنها تا 2 ماه دیگر نیز در این شهر بمانند.

این نیروها در 2 روز نخست استقرار در ساختمان کنگره در کنار یکدیگر و روی زمین خوابیدند و حتی تخت و رختخواب نیز نداشتند.

این تجمع بدون رعایت فاصله فیزیکی باعث شده طی روزهای گذشته موارد ابتلا به کرونا در بین این نیروها افزایش یابد و به دستکم 150 مورد تست مثبت برسد و انتظار می رود طی روزهای آینده موارد ابتلا به کرونا در بین این نیروها به صدها مورد افزایش یابد.

افراد کرونا مثبت گارد ملی آمریکا پس از آزمایش برای قرنطینه به هتل های خالی شهر واشنگتن دی سی فرستاده می شوند.

وب سایت خبری پولیتیکو آمریکا با انتشار گزارشی در این باره نوشت: مشکل (ابتلا به کرونا) زمانی بیشتر شد که به هزاران نظامی که در پایتخت ایالات متحده مشغول انجام وظیفه بودند گفته شد که ساختمانهای کنگره را تخلیه کرده و برای استراحت در گاراژهای پارکینگ مجاوز ساختمان کنگره مستقر شوند. به همین خاطر صدها عضو نیروی گارد ملی مجبور شدند در گاراژ روی زمین بخوابند و برای نزدیک به 5 هزار نیرو تنها یک سرویس بهداشتی در دسترس بود.

عکس: گتی ایمجز

روی بلانت سناتور جمهوریخواه ایالت میسوری در این باره به پولیتیکو گفت: کمیته قضایی سنا با تمرکز ویژه درباره اقدامات احتیاطی و حفاظتی در برابر ویروس کرونا در بین اعضای گارد ملی، در حال بررسی این موضوع است.

سناتورها گفتند مجبور کردن هزاران سرباز به استقرار در یک گاراژ بدون رعایت فاصله فیزیکی و امکانات بهداشتی ریشه ابتلای صدها نفر از اعضای گارد ملی به ویروس کروناست.

سناتورها گفتند به دنبال فرد صادر کننده دستور خروج سربازان گارد ملی از ساختمان کنگره و استقرار آنها در پارکینگ مجاورند. گفته می شود احتمالا یک افسر ارشد پلیس کنگره دستور استقرار سربازان گارد ملی در پارکینگ را صادر کرده است.

بسیاری از سناتورهای کنگره گفته اند از تصاویر خوابیدن نیروهای گارد ملی آمریکا روی زمین به شدت آشفته و خشمگین هستند و ماجرا را پیگیری خواهند کرد.

یک عضو گارد ملی آمریکا که به واشنگتن اعزام شده با انتقاد از گسیل داشتن هزاران نفر از اعضای گارد ملی آمریکا بدون انجام تست کرونا درست پس از تعطیلات سال نو گفت: بلافاصله بعد از تعطیلات سال نو آنها ما را مانند (تون)ماهی ساردین در اتوبوس ها و اتاق ها در کنار هم جمع کردند.

عکس:آسوشیتدپرس

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1564

به "سونامی کرونا بین سربازان اعزامی گارد ملی به پایتخت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونامی کرونا بین سربازان اعزامی گارد ملی به پایتخت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید