شورای امنیت ملی عراق: تمامی راه های ممکن را برای دفاع از امنیت و حفاظت از مردم به کار می گیریم

به گزارش آناسی، شورای امنیت ملی عراق بیانیه ای را در مورد حملات ترکیه در خاک عراق صادر کرد.

شورای امنیت ملی عراق: تمامی راه های ممکن را برای دفاع از امنیت و حفاظت از مردم به کار می گیریم

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

به گزارش آناسی، به نقل از بغداد الیوم، دفتر رسانه ای مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای بیان کرد، شورای امنیت ملی نشستی را به ریاست مصطفی الکاظمی برگزار کرد و در این نشست مسائل فوق العاده و جدید و نیز اتخاذ تصمیمات مناسب در مورد آنها مورد آنالیز نهاده شد.

در این بیانیه همچنین آمده است، شورای امنیت ملی عراق به شدت حمله ترکیه به خاک عراق و هدف قرار دادن افسران عراقی را محکوم می نماید. این اقدام، نقض گسترده تمامی معیارها و اصول تعامل میان کشورها و نقض روابط حسن همجواری است و تهدید بزرگی برای امنیت ملی عراق و ثبات منطقه به شمار می آید و عراق تمامی راه های ممکن از جمله راهکارهای دیپلماتیک را برای دفاع از امنیت و حفاظت از شهروندانش به کار خواهد گرفت.

در این بیانیه همچنین آمده است، دولت عراق تصمیم گرفت که سفر وزیر دفاع ترکیه و هیات ترکی دیگر به بغداد را لغو کند.

شورای امنیت ملی عراق بیان کرد، لازم است که وزارت امور خارجه عراق با جامعه جهانی و کشورهای عربی در چارچوب راهکارهای دیپلماتیک برای محکوم کردن این تجاوز و اتخاذ هرگونه اقدام لازم هماهنگی داشته باشد.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، عراق به سیاست حسن همجواری و عدم مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر پایبند است.

طبق بیانیه شورای امنیت ملی عراق، در قانون اساسی عراق قید شده است که این کشور مقر یا گذرگاهی برای هیچگونه تجاوز یا هدف قرار دادن کشورهای دیگر نخواهد بود. هرگز به کسی اجازه داده نخواهد شد تا از خاک عراق برای انجام اقدامات تروریستی علیه کشورهای همسایه به ویژه ترکیه استفاده کند.

در بیانیه شورای امنیت ملی عراق آمده است، در این نشست اوضاع امنیتی در سراسر عراق مورد آنالیز نهاده شد و بر کوشش سرویس امنیتی جهت تقویت امنیت در بغداد و استان ها و حفاظت از تظاهرنمایندگان براساس اصول حقوق بشر تاکید شد. در این نشست همچنین خواسته های تظاهرنمایندگان آنالیز شد. شرکت نمایندگان در این نشست به اداره های محلی در استان ها و وزارتخانه ها دستور دادند تا برای حل مسائل موجود و ارائه هرگونه خدمت به شهروندان نقش خود را ایفا نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1280

به "شورای امنیت ملی عراق: تمامی راه های ممکن را برای دفاع از امنیت و حفاظت از مردم به کار می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت ملی عراق: تمامی راه های ممکن را برای دفاع از امنیت و حفاظت از مردم به کار می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید