عمران خان با تایگر فورس به جنگ کرونا آمد

به گزارش آناسی، ایرنا نوشت: آمار مبتلایان به ویروس کووید-19 در پاکستان همچنان در حال افزایش است و شهرهای زیادی درگیر این بیماری هستند. شیوع کرونا حتی در اسلام آباد پایتخت این کشور نیز سرعت گرفته و عمران خان نخست وزیر پاکستان بیان کرد که برای پیشبرد جنگ علیه کرونا نیروی ویژه ای با حضور قشر جوان موسوم به تایگر فورس تشکیل می گردد.

عمران خان با تایگر فورس به جنگ کرونا آمد

جهت دریافت خدمات طراحی محوطه باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

شمار بیماران کرونایی در شهرهای مختلف پاکستان از 1400 نفر عبور نموده و تا به امروز 11 نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بیشتر شهرهای پاکستان از جمله ایالات پنجاب و سِند نسبت به دیگر مناطق بیشتر درگیر شیوع ویروس کووید-19 و بوده و با گذشت چند ساعت موارد جدید ابتلا به این ویروس ثبت می گردد.

عمران خان نخست وزیر پاکستان در عین حال که از عزم دولت خود برای مقابله موثر با کرونا سخن می گوید، نسبت به شرایط در دو هفته آینده ابراز نگرانی نموده و تاکید دارد که جنگ با کرونا تنها کار دولت نیست و مردم باید به مسئولیت خود پایبند باشند.

ایده عمران خان برای تشکیل تایگر فورس جوانان

نخست وزیر پاکستان همچنان با ایده اعمال حکومت نظامی در سراسر پاکستان مخالفت می نماید و دلیل آن نیز ایجاد بحران برای قشر ضعیف و کم درآمد جامعه می داند، اما اپوزیسیون پاکستان از دولت مُصرانه می خواهد تا کشور را به شرایط حکومت نظامی برده و جلوی غیرقابل کنترل شدن شیوع کرونا را بگیرد.

عمران خان می گوید: دولت پاکستان تا زمانی که منابع لازم برای رسیدگی به شرایط قشر ضعیف در دوران حکومت نظامی را تامین نکند و اطمینان پیدا نکند که با تعطیلی سراسری افراد کم درآمد و یا مستمند در شهرها و روستاهای پاکستان دچار گرسنگی و کمیاب شدن کالاهای اساسی روبرو نباشند، دست به حکومت نظامی نخواهد زد.

نخست وزیر پاکستان خاطرنشان کرد: حکومت نظامی گزینه آخر در جنگ علیه کرونا خواهد بود و برای این موضوع دولت، ایده تشکیل نیروی متشکل از قشر جوانان موسوم به تایگر فورس را نهایی نموده و آن را تا 12 فروردین (31 مارس) رسماً اعلام می نماید.

وی اضافه نمود: هدف از تشکیل نیروی جوانان، استخدام داوطلبانه قشر جوان برای شناسایی قشر ضعیف جامعه، موقعیت مکانی این افراد و اجرای رساندن موادغذایی و سایر نیازهای قشر کم درآمد جامعه در زمان اعمال حکومت نظامی و یا همان تعطیلی سراسری کشور جهت جلوگیری از شیوع کرونا، خواهد بود.

تهدید بالقوه شیوع کرونا در پایتخت پاکستان

شیوع بیماری کرونا در مناطق مختلف پاکستان از جمله اسلام آباد پایتخت این کشور را از یک هفته گذشته به تعطیلی کشاند. این شرایط امروز شنبه نیز برقرار ماند.

دولت پاکستان تردد و حضورهای غیر ضروری مردم در معابر و سطح شهرها را با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ممنوع نموده است. پس از شناسایی چند مورد ابتلا به کرونا در سه منطقه شهر اسلام آباد، نیروهای ارتش، پلیس و تیم های مبارزه با کرونا در این مناطق حاضر شده و هم اکنون رفت و آمد به این مناطق کاملاْ مسدود شده است.

منابع خبری گفتند: افزایش شمار بیماران کرونایی در اسلام آباد، خطر گسترش این بیماری در پایتخت پاکستان را بیشتر نموده است.

شهرهای لاهور، کراچی، کویته، اسلام آباد و پیشاور شاهد تعطیلی سراسری هستند و بی اعتنایی مردم به قرنطینه خانگی و فاصله گذاری اجتماعی در لاهور و کراچی باعث شد تا دولت و ارتش ضریب ممنوعیت رفت و آمد و قوانین تردد را تشدید نمایند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 948

به "عمران خان با تایگر فورس به جنگ کرونا آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان با تایگر فورس به جنگ کرونا آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید