قیمت نفت افت کرد، برنت از رکورد 4 خود دور شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، پس از این که آمریکا گفت قبل از اجرای تحریم های ایران، تضمین خواهد نمود که عرضه بازارها به خوبی انجام گردد و رییس جمهور ایالات متحده هم دوباره از قیمت های بالا انتقاد کرد، قیمت نفت افت کرد و برنت از رکورد 4 ساله خود که دیروز ثبت نموده بود، دور شد.

قیمت نفت افت کرد، برنت از رکورد 4 خود دور شد

تا ساعت 7:05 به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، با 43 سنت یا 0.5 درصد افت، به 81.44 دلار رسید. این شاخص نفتی در معاملات دیشب حدود 1 درصد جهش نموده بود. در ابتدای معاملات سه شنبه قیمت نفت برنت تا رکورد 82.55 دلار هم بالا رفته بود.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، 40 سنت یا 0.6 درصد افت کرد و به 71.88 دلار رسید. این شاخص نفتی در معاملات دیشب 0.3 درصد رشد کرد و در بالاترین سطح خود از اواسط جولای تا کنون بسته شد؛ اما برنت به سوی ثبت پنجمین افزایش قیمت ربع سالانه خود به طور متوالی، پیش می رود. این بلندترین توالی ربع سالانه آن از اوایل 2007 تا کنون است. در آن سال پس از 6 ربع سال متوالی افزایش قیمت، قیمت نفت برنت به رکورد هر بشکه 147.5 دلار رسید.

برایان هوک، نماینده ویژه واشنگتن در امور ایران، در کنفرانس خبری در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: ما قبل از این که تحریم های جدید خود را اجرایی کنیم، اطمینان حاصل خواهیم کرد که بازارهای دنیای نفت از لحاظ عرضه، به خوبی تامین گردیده باشند.

ترامپ هم در سخنرانی خود در سازمان ملل متحد نقدها خود را از اوپک تکرار کرد و گفت: این سازمان باید فراوری خود را افزایش دهد و از بالا بردن قیمت ها دست بردارد.

او ایران را هم به ایجاد هرج و مرج متهم کرد و وعده داد پس از اعمال تحریم های جدید بر بخش نفتی این کشور، تحریم های بیشتری علیه آن وضع خواهد نمود.

گروه اوپک پلاس، که شامل روسیه، قزاقستان و عمان است، آخر این هفته برای آنالیز احتمال افزایش فراوری خود دیدار می نمایند، اما آنها قبلاً اعلام نموده اند که عجله ای برای این کار ندارند.

اما موسسه سوخت آمریکا در گزارشی (صرفا برای پایین آوردن قیمت ها) خاطرنشان کرد که برخلاف آن چه پیش بینی می شد، ذخایر نفت خام تجاری آمریکا این هفته 2.9 میلیون بشکه رشد داشته است. این درحالی است که اقتصاددانان دنیا پیش بینی نموده بودند میزان این ذخایر، این هفته 1.3 میلیون بشکه افت کند.

داده های رسمی تر در این مورد، چهارشنبه شب توسط اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 6 بهمن 1397 شناسه مطلب: 56

به "قیمت نفت افت کرد، برنت از رکورد 4 خود دور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت افت کرد، برنت از رکورد 4 خود دور شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید