لاوروف: همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی و مشروع است

به گزارش آناسی، وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه گفت که همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا مشروع و قانونی است.

لاوروف: همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی و مشروع است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل آناسی، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه گفت در صورتی که ونزوئلا از روسیه درخواست یاری برای تحقیق و آنالیز درباره طرح حمله اخیر توسط مزدوران آمریکایی کند، مسکو آن را مورد آنالیز قرار خواهد داد.

وی که در کنفرانس خبری پس از نشست وزیران خارجه کشورهای مشترک المنافع صحبت می کرد، اضافه نمود: ما و دیگر کشورها به تامین یاری های بشردوستانه به ونزوئلا از جمله دارو اقدام نموده ایم.

وزیر امور خارجه روسیه اضافه نمود: درباره دیگر شکل های همکاری و در مورد تحقیق درباره حمله به ونزوئلا توسط مزدوران و حمله تروریستی برای سرنگونی رئیس جمهور مشروع، نیروهای ویژه روسیه در تماس با ونزوئلا هستند و در صورتی که درخواستی در این زمینه باشد، بر اساس توافق های مربوطه، لین موضوع مد نظر قرار خواهد گرفت.

لاوروف در ادامه سخنانش تاکید نمود که همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی و مشروع است.

نستور ریورول وزیر کشور ونزوئلا هفته گذشته در شرح حادثه طرح حمله تروریستی به ونزوئلا گفت، هدف این گروه تروریستی ترور مقامات دولت و همچنین ترویج خشونت در کشور بود.

وی ادامه داد: این تروریستها سعی کردند با قایق های موتوری در سواحل ایالت لا گئورا وارد ونزوئلا شوند، اما با اقدام به موقع و موثر نیروهای مسلح، پلیس و نیروهای ونزوئلا تعدادی از تروریستها کشته و بعضی دیگر دستگیر شدند.

جردن گوریو نظامی سابق عضو نیروهای ویژه آمریکا اعلام نموده که فرماندهی مامورت مخفی علیه مادورو را با حمایت خوان گوایدو رهبر خود خوانده این کشور برعهده داشته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 18 تیر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1108

به "لاوروف: همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی و مشروع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی و مشروع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید