لندن، دست داشتن انصارالله در حمله به آرامکو را نامحتمل خواند

وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه با شبکه بی بی سی مدعی شد، از نظر او دست داشتن انصارالله یمن در حمله 23 شهریورماه به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، کاملا نامحتمل است.

لندن، دست داشتن انصارالله در حمله به آرامکو را نامحتمل خواند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر خارجه انگلیس در یک اظهارنظر تازه درباره حمله هفته گذشته به دو پالایشگاه بقیق خریص شرکت آرامکو عربستان سعودی، اظهارات انصارالله یمن درباره مسئولیت یمنی ها در این حمله را رد نموده است.

طبق نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه بی بی سی مدعی شد: طبق اطلاعاتی که من دیده ام، این موضوع که گفته گردد آن حملات توسط شورشیان حوثی صورت گرفته باشد، کاملا نامحتمل و فاقد اعتبار است.

این مقام ارشد انگلیس بدون اشاره کردن به اینکه چه طرف و کشوری حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را انجام داده است، گفت: قبل از اینکه ما به موضوع مسئولیت (حمله به آرامکو) بپردازیم، من می خواهم بسیار شفاف در این باره صحبت کنم که ما باید اقدامی اتخاذ کنیم که تا حد ممکن اقدامی قوی و با حمایت گسترده باشد.

دومینیک راب که کشورش در حملات پنج ساله عربستان سعودی به مناطق غیرنظامی یمن همیشه پشتیبان ریاض بوده، پیش از این عملیات تلافی جویانه یمنی ها به آرامکو را نقض گستاخانه قوانین بین المللی توصیف نموده بود.

وی پیشتر گفته بود: در خصوص اینکه چه کسی مسئول [این حمله] بوده، تصویر اینکه چه اتفاق افتاده، هنوز کاملا روشن نیست. فکر می کنم پیش از صحبت در خصوص اینکه چه کسی مسئول بوده و تبعات آن چیست، باید روشن کنیم که چه اتفاقی افتاده و این به زودی روشن می گردد، اما هنوز کاملا روشن نیست (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 13 مهر 1398 شناسه مطلب: 392

به "لندن، دست داشتن انصارالله در حمله به آرامکو را نامحتمل خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن، دست داشتن انصارالله در حمله به آرامکو را نامحتمل خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید