مخالفت مجمع هنرمندان صنایع دستی با برگزاری نمایشگاه در ایام کرونا

به گزارش آناسی، مدیرعامل مجمع هنرمندان صنایع دستی با برگزاری نمایشگاه صنایع دستی که قرار است 28 مرداد در تهران برگزار شود مخالف است و آن را مغایر با پروتکل های بهداشتی می داند.

مخالفت مجمع هنرمندان صنایع دستی با برگزاری نمایشگاه در ایام کرونا

حسین بختکمک مدیرعامل مجمع هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی درباره برگزاری نمایشگاه صنایع دستی که قرار است توسط شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی روز 28 مرداد در تهران برگزار شود، گفت: کاملاً با برگزاری این نمایشگاه مخالف هستیم، معتقدیم الان زمان برگزاری نمایشگاه نیست. نمایشگاه صنایع دستی یعنی ایجاد ویترینی برای جذب مخاطب، اکنون 120 غرفه در سرای هنر میدان فردوسی ایجاد شده است اما هیچ مخاطبی ندارد اگر وزارت میراث فرهنگی قصد دارد به هنرمندان کمک کند سرای هنر بازارچه عودلاجان و میدان نقش جهان را رونق دهد.

وی گفت: وزارت میراث فرهنگی باید بررسی کند که چرا فروشگاه های صنایع دستی در میدان نقش جهان در حال تعطیل شدن هستند. حتی استاندار اصفهان نیز در این باره اظهار نگرانی کرده است. چرا دوباره می خواهند یک نمایشگاه در تهران ایجاد کنند که همه هنرمندان از نقاط مختلف کشور آن هم در شرایط شیوع ویروس همگی یکجا در تهران جمع شوند.

بختکمک ادامه داد: آیا بهتر نیست هزینه برگزاری این نمایشگاه ها را به همان هنرمندان مظلوم در روستاها بدهند؟ اکنون اجاره غرفه نمایشگاه صنایع دستی را متری 340 هزار تومان اعلام کرده اند بالاخره این سرمایه ملی در حال خرج شدن است چرا جای درستی آن را هزینه نکنند؟ به نظرم برگزاری نمایشگاه ظلم مطلق است. هنرمند فکر می کند می تواند در نمایشگاه تولیداتی که در این چند ماه جمع کرده را یکجا بفروشد، هنرمندان ما کارشناس سرمایه، فروش و عرضه نیستند. آنها تولیدکننده هستند. فروش صنایع دستی کار افراد دیگر است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1268

به "مخالفت مجمع هنرمندان صنایع دستی با برگزاری نمایشگاه در ایام کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت مجمع هنرمندان صنایع دستی با برگزاری نمایشگاه در ایام کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید