مقام آمریکایی: با طالبان بر سر آتش بس به توافق رسیدیم

به گزارش آناسی، یک مقام ارشد آمریکایی مدعی شده این کشور با طالبان به توافقی برای برقراری آتش بس دست پیدا کرده است.

مقام آمریکایی: با طالبان بر سر آتش بس به توافق رسیدیم

به گزارش گروه بین الملل آناسی، یک مقام ارشد آمریکایی امروز مدعی شده ایالات متحده و گروه طالبان در افغانستان به توافقی برای برقراری آتش بس دست یافته اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از این مقام ارشد آمریکایی نوشت این توافق به زودی اجرایی خواهد شد و ممکن است به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان منجر شوند.

این مقام آمریکایی که آسوشیتدپرس اشاره ای به نام او نکرده گفته هدف از توافق حاصل شده کاستن از خشونت ها به مدت 7 روز است و قرار است با آغاز گفت وگوهای صلح میان گروه های تماماً افغانستانی ظرف 10 روز آینده ادامه پیدا کند.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و مارک اسپر، وزیر خارجه این کشور روز جمعه با اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان دیدار کنند. این دیدار در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ صورت گرفت.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا موافقت خودش را با این توافق که به گفته مقام های آمریکایی می تواند به کاهش قابل توجه شمار نیروهای آمریکا از افغانستان منجر شود اعلام کرده است.

پایان بخشیدن به جنگ افغانستان که از سال 2001 آغاز شده است یکی از وعده های انتخاباتی مهم ترامپ در سال 2016 بود.

در حالی که ترامپ سال پایانی حضورش در کاخ سفید را می گذراند، هنوز پیروز به عمل به این وعده خود نشده است. کارشناسان معتقدند این مسئله می تواند بر مبارزات انتخاباتی وی برای تمدید دوران حضورش در کاخ سفید تأثیرگذار باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 862

به "مقام آمریکایی: با طالبان بر سر آتش بس به توافق رسیدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی: با طالبان بر سر آتش بس به توافق رسیدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید