موافقت با برگزاری دادگاه تجدید نظر 11 فعال عمانی در پی اعتصاب غذا

به گزارش آناسی، خبرنگاران : دادگاه عالی عمان با برگزاری دادگاه تجدید نظر 11 فعال این کشور که به جرم شرکت در تظاهرات ضد دولتی به زندان محکوم شده بودند موافقت کرد.

موافقت با برگزاری دادگاه تجدید نظر 11 فعال عمانی در پی اعتصاب غذا

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل آناسی به نقل از رویترز؛ دادگاه عالی عمان دستور برگزاری دادگاه تجدیدنظر برای 11 فعال این کشور را داد که به جرم شرکت در اجتماعات ضددولتی در زندان به سر می برند. این اتفاق پس از آن روی داد که این افراد در ماه گذشته در اعتراض به حکم صادر شده از سوی دادگاه دست به اعتصاب غذا زدند.

این افراد در جریان اعتراضات مردمی علیه حکومت های دیکتاتوری کشورهای حوزه خلیج فارس از سوی مقامات امنیتی دستگیر شده بودند.

یکی از وکلای عمان با بیان اینکه دادگاه با برگزاری دادگاه تجدیدنظر این فعالان موافقت نموده است، گفت: این یک خبر خوب بوده و همه ما امیدواریم که پس از برگزاری دادگاه همه این افراد آزاد شوند. البته معین نشده است که دادگاه استیناف دقیقا در چه تاریخی برگزار خواهد شد.

11 فعال عمانی و 10 زندانی دیگر در ماه فوریه و در اعتراض به غیرقانونی بودن حکم صادره از سوی دادگاه اولیه اقدام به اعتصاب غذا نموده بودند.

10 زندانی دیگر نیز به دلیل تهمت به سلطان قابوس، حاکم عمان به 18 ماه زندان محکوم شده اند.

11 فعال عمانی نیز به دلیل تظاهرات علیه فساد در دستگاه های دولتی و بیکاری محکوم شده بودند. در حالی با برگزاری دادگاه تجدید نظر موافقت شده است که پیش از این با درخواست این افراد موافقت نشده بود.

کشور عمان که دارای منابع نفتی عظیمی است با اعتراضات گسترده مردمی علیه سیستم حکومتی این کشور روبرو شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 291

به "موافقت با برگزاری دادگاه تجدید نظر 11 فعال عمانی در پی اعتصاب غذا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت با برگزاری دادگاه تجدید نظر 11 فعال عمانی در پی اعتصاب غذا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید