موگرینی جانشین اشتون به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود

به گزارش آناسی، خبرنگاران: محافل اتحادیه اروپا اعلام کردند که فدریکا موگرینی وزیر امور خارجه ایتالیا به احتمال زیاد جانشین کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.

موگرینی جانشین اشتون به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل آناسی، به نقل از نشریه دی سایت، بر اساس اعلام محافل اتحادیه اروپا فدریکا موگرینی وزیر امور خارجه فعلی ایتالیا جانشین کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد شد.

یک مسئول اتحادیه اروپا در بروکسل گفت که دیگر هیچ شکی به انتصاب موگرینی برای این سمت اروپایی وجود ندارد.

یک نماینده دیگر اتحادیه اروپا در بروکسل هم گفت که هیچ جایگزینی برای وزیر امور خارجه ایتالیا به عنوان جانشین کاترین اشتون وجود ندارد.

سران کشورهای اروپایی بعد از نشستی در ماه جولای روز شنبه مجددا گرد هم می آیند تا اختلافات بر سر اشغال مسئولیت های مهم اروپایی را رفع نمایند. در ماه گذشته هنوز هیچ توافقی در اتحادیه اروپا برای اینکه وزیر امور خارجه ایتالیا جانشین اشتون شود وجود نداشت.

منقدان به انتخاب موگرینی برای این سمت مهم اروپایی بر این عقیده اند که او که تازه در فوریه به عنوان وزیر امور خارجه ایتالیا منصوب شده است فردی بی تجربه است و در شرق اروپا هم این انتقاد به موگرینی وارد است که این سیاستمدار چپ گرا دوست روسیه است.

از جمله نامزدهای دیگر برای سمت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، رادوسلاو سیکورسکی وزیر امور خارجه لهستان و بولگار کریستالینا، کمیسر امور بشر محبت آمیز اتحادیه اروپا هستند.

اتحادیه اروپا همچنین به دنبال جانشینی برای هرمان وان رامپوی، رئیس شورای اروپایی هم می شود. اگر وزیرامور خارجه ایتالیا به جانشینی اشتون نائل آید این شانس افزایش می یابد که رئیس جدید شورای اروپایی از اروپای شرقی انتخاب شود. دونالد توسک، نخست وزیر لهستان و والدیس دمبرووسکیس نخست وزیر سابق لتونی از جمله نامزدهای جانشینی رامپوی هستند.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 521

به "موگرینی جانشین اشتون به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موگرینی جانشین اشتون به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید