نخست وزیر لبنان: بدون انتخابات زودهنگام، نمی توان از بحران کنونی خارج شد

به گزارش آناسی، دیاب طی نشست خبری که از رسانه های لبنان پخش شد، گفت که دولت او در بیانیه وزیران، خود را ملزم به تحقق خواسته های انقلاب کرده بود ولی بدون برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام نمی توان از بحران فعلی خارج شد.

نخست وزیر لبنان: بدون انتخابات زودهنگام، نمی توان از بحران کنونی خارج شد

نخست وزیر لبنان گفت که تا دو ماه دیگر مسئولیت دولت را برعهده خواهد داشت و طی این مدت باید جریان های سیاسی برای برون رفت از بحران اخیر به توافق برسند.

نخست وزیر لبنان: بدون انتخابات زودهنگام، نمی توان از بحران کنونی خارج شد

به گزارش فارس، حسان دیاب، نخست وزیر لبنان شامگاه شنبه بعد از برگزاری تظاهرات در شهر بیروت تأکید کرد که عاملان و مسئولان حادثه انفجار بیروت به سزای اعمال خود خواهند رسید.

او با بیان اینکه فساد باعث انفجار بندر بیروت شد، گفت که دولت او به مبارزه با فساد ادامه خواهد داد.

دیاب طی نشست خبری که از رسانه های لبنان پخش شد، گفت که دولت او در بیانیه وزیران، خود را ملزم به تحقق خواسته های انقلاب کرده بود ولی بدون برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام نمی توان از بحران فعلی خارج شد.

او گفت که دوشنبه این هفته (بیستم مرداد) موضوع برگزاری انتخابات زودهنگام را بر هیأت وزیران مطرح خواهد کرد.

نخست وزیر لبنان گفت که آماده است مسئولیت دولت را تا دو ماه دیگر برعهده بگیرد و گروه های سیاسی طی این مدت بر سر حل بحران فعلی به توافق برسند.

او گفت که لبنان با یک فاجعه بزرگ روبرو است و نیاز به حمایت دارد. دیاب از همه افراد و کشورهایی که طی این مدت به لبنان کمک کرده اند، تقدیر و تشکر کرد.

نخست وزیر لبنان در مورد حادثه انفجار بیروت نیز این سؤال را بیان نمود که چه کسی یا کسانی از ماندن مواد نیترات آمونیوم در انبارهای بندر ذی نفع بودند. او گفت که همه مسئولان انفجار بندر بازپرسی و محاکمه خواهند شد.

انفجار بندر بیروت طی هفته گذشته باعث کشته شدن 158 نفر شده و بیش از شش هزار نفر نیز زخمی شده اند. در این انفجار بندر بیروت کاملا تخریب شده و خسارت های زیادی نیز به پایتخت لبنان وارد شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1271

به "نخست وزیر لبنان: بدون انتخابات زودهنگام، نمی توان از بحران کنونی خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر لبنان: بدون انتخابات زودهنگام، نمی توان از بحران کنونی خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید