نماینده روسیه: انتها مذاکرات وین در دور بعدی

به گزارش آناسی، میخائیل اولیانوف، نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین، که رئیس هیئت روسی در مذاکرات برجام است، نوشت: نظر عراقچی درباره احتمال پایانی بودن دور بعدی مذاکرات به نظر واقع بینانه می رسد.

نماینده روسیه: انتها مذاکرات وین در دور بعدی

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین طی توئیتی و با اشاره به اظهارات عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران نوشت: متأسفانه دور پنجم مذاکرات وین مطابق امید مذاکره کنندگان نهایی نشد. تجربه به ما می گوید که در چنین مذاکرات پیچیده پیش بینی دقیق امکان پذیر نیست. با این وجود به نظر می رسد نظر آقای عراقچی با توجه به پیشرفت به دست آمده واقع بینانه باشد.

پنجمین دور کمیسیون مشترک برجام به دنبال بیش از یک هفته گفت وگوهای فشرده در قالب های دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف، چهارشنبه شب در گراندهتل وین تشکیل جلسه داد.

در این نشست روسای هیات های کشورهای عضو برجام به ارزیابی آخرین شرایط گفتگوها پرداختند. همه هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های انجام شده تا این مرحله، یک بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری فرایند گفتگوها در روزهای آینده با هدف یافتن راهکار هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

در نشست کمیسیون مشترک مقرر شد ضمن تداوم تماس ها و گفتگوها در سطح کارشناسی، روسای هیات ها به مدت چند روز برای رایزنی و مشورت به پایتخت ها عزیمت نموده و مذاکرات ظرف روزهای آینده مجددا از سر گرفته گردد.

بر اساس این گزارش جلسه بعدی کمیسیون توافق هسته ای ایران قرار است در 11 ژوئن (21 خرداد) برگزار گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1779

به "نماینده روسیه: انتها مذاکرات وین در دور بعدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده روسیه: انتها مذاکرات وین در دور بعدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید