واکنش وزارت بهداشت به آمار 25 میلیون کرونایی ، کدام تست مثبت تلقی می گردد؟

به گزارش آناسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، در واکنش به آمار 25 میلیون مبتلا به کرونا که نقل قول رئیس جمهور بوده است، توضیحاتی داد.

واکنش وزارت بهداشت به آمار 25 میلیون کرونایی ، کدام تست مثبت تلقی می گردد؟

به گزارش گروه اجتماعی آناسی، علیرضا رئیسی، با حضور در استودیو خبر شبکه یک سیما، به ارائه گزارشی از خدمات سامانه 4030 پرداخت و گفت: در اسفند و فروردین روزانه حدود 700 هزار تماس با 4030 برقرار شد و در اواسط اردیبهشت سیر نزولی تماس ها را شاهد بودیم که روزانه به 30 هزار تماس رسید.

وی ادامه داد: در سراسر کشور حدود 30 هزار نفر آماده پاسخگویی به تلفن 4030 هستند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: در حال حاضر تا 2000 تماس همزمان امکان پاسخگویی داریم و تا 10 هزار تماس هم قابلیت افزایش خواهد داشت و در این باره حدود 31 هزار کارشناس، پزشک و پرستار آماده پاسخگویی هستند.

وی اضافه نمود: در بخش سلامت روان در این مدت حدود 530 هزار تماس داشته ایم و ارائه خدمات در بخش سالمندان، مادران باردار و تغذیه هم اضافه شده است.

رئیسی گفت: اگر آزمایش فردی مثبت و تحت درمان باشد تا 5 روز متوالی و یک تماس هم در روز چهاردهم با وی گرفته می گردد و اگر آزمایش مثبت باشد، ولی تحت درمان نباشد تا 3 روز با او تماس گرفته می گردد.

وی اضافه نمود: خیلی از افراد علائم خفیف و یا تب، سرفه، بدن درد، کاهش حس بویایی و چشایی و حتی علائم گوارشی خواهند داشت، ولی این جای نگرانی ندارد.

معاون وزیر بهداشت همچنین از مردم درخواست کرد که به توصیه های کارشناسان مورد تأیید وزارت بهداشت و درمان که به وسیله سامانه 4030 فعال هستند توجه نمایند.

وی درباره تخمین 25 میلیون مبتلا به ویروس کرونا هم گفت: این یک تخمین است و تست سرولوژی برای تشخیص بیماری کرونا نیست و بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، فردی به عنوان کرونا مثبت تلقی می گردد که تست PCR آن مثبت باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 22 شهریور 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1233

به "واکنش وزارت بهداشت به آمار 25 میلیون کرونایی ، کدام تست مثبت تلقی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت بهداشت به آمار 25 میلیون کرونایی ، کدام تست مثبت تلقی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید