وزارت علوم آموزش محیط زیست در دانشگاه ها را در حوزه مدیریت سبز پیگیری می نماید

به گزارش آناسی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم برای حوزه مدیریت سبز، آموزش محیط زیست در دانشگاه ها را به صورت تخصصی در آموزش عالی پیگیری می نماید.

وزارت علوم آموزش محیط زیست در دانشگاه ها را در حوزه مدیریت سبز پیگیری می نماید

به گزارش گروه دانشگاه آناسی، منصور غلامی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز 20 مهر ماه 98 در سومین نمایشگاه دستاورد های اجرایی دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز گفت: انتقال مباحث مدیریت سبز و محیط زیست به سطح مدیران اجرایی را اگر به عنوان هدف اصلی تعریف کنیم، آثار پربرکت آن را بیش از آنچه اتفاق افتاده خواهیم دید.

غلامی ادامه داد: آموزش محیط زیست به معنای خاص و همچنین به صورت تخصصی را پیگیری خواهیم کرد و آنچه که از دانشگاه ها انتظار می رود، تربیت دانش آموختگانی است که به صورت تخصصی با محیط زیست آشنا شوند و با این آشنایی اثرات ماندگاری در این زمینه بگذارند.

وی اضافه نمود: در بحث اجرایی کوشش های فراوانی در این زمینه شده، هم در برنامه های کلان ملی و هم در حوزه مدیریت آموزش عالی، ما در دولت یازدهم و دوازدهم تأکید و اصرار بیشتری بر اعمال مدیریت سبز در مراکز علمی و دانشگاهی داشتیم و بازخورد های خوبی نیز در این زمینه با توجه به حمایت سازمان برنامه و بودجه گرفتیم انتظار ما این است که حمایت های سازمان برنامه و بودجه در این زمینه ادامه یابد و بتوانیم الگو و نمونه خوبی برای سایر بخش ها باشیم.

وزیر علوم توضیح داد: با توجه به اینکه در استفاده از منابع طبیعی محدودیت پیش روی ما جدی است، باید حمایت و توجه به این بخش اساس کار ما قرار گیرد و ما کوشش می کنیم آگاهی بخشی و آموزش عمومی را در این زمینه تا جایی که ظرفیت داریم انجام داده و در آن سهم داشته باشیم.

وی در سرانجام اعلام کرد: وزارت علوم آموزش محیط زیست در دانشگاه ها را به صورت تخصصی در آموزش عالی پیگیری می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 538

به "وزارت علوم آموزش محیط زیست در دانشگاه ها را در حوزه مدیریت سبز پیگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت علوم آموزش محیط زیست در دانشگاه ها را در حوزه مدیریت سبز پیگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید