وزیر خارجه یونان: ترکیه به مثابه دردسرساز منطقه رفتار می نماید

وزیر خارجه یونان بیان داشته که ترکیه می تواند به رفتار شبیه دردسرساز منطقه بودن ادامه دهد، با این حال یونان قصد مقابله به مثل ندارد.

وزیر خارجه یونان: ترکیه به مثابه دردسرساز منطقه رفتار می نماید

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، نیکوس دندیاس، وزیر خارجه یونان طی صحبتش در رادیوی آلفا، به تشدید ادامه دار تنش ها توسط ترکیه اشاره نمود؛ این اظهارات چند ساعت پس از آن صورت گرفت که رسانه های یونانی، تصویری از رجب طیب اردوغان پخش کردند که او در آن، مقابل نقشه ای که قلمرو آبی ترکیه را معین نموده و تا حدود نصف دریای اژه را در بر می گیرد، ایستاده است.

دندیاس با غیر وارد شمردن این تصویر به عنوان ترفند روابط عمومی، گفت که نظرات ترکیه، تنها به اقلیت تک نفری تعلق دارد و چنین رفتار عجیب و غریب، از ترکیه تصویری به عنوان یک مجرم ارائه می دهد.

این وزیر خارجه گفت: مرزها بر اساس قوانین بین الملل تعریف شده اند، نه نقشه ای که یک وزارتخانه ترسیم کند؛ اشاره او به تصویر مذکور اردوغان در دانشگاه دفاع ملی ترکیه است.

او همچنین درباره اقدام ترکیه درخصوص جستجوی منابع هیدروکربن، این کشور را جهت تعدی به منطقه ویژه مالی قبرس مورد انتقاد خود قرار داد و گفت: قبرس یک عضو مستقل از اتحادیه اروپا است. واضح است که ترکیه، در کنار حق حاکمیت اتحادیه اروپا، به حقوق حاکمیتی جمهوری قبرس نیز تعدی می نماید. ما امیدواریم که ترکیه حرف شنوی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 15 شهریور 1398 شناسه مطلب: 306

به "وزیر خارجه یونان: ترکیه به مثابه دردسرساز منطقه رفتار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه یونان: ترکیه به مثابه دردسرساز منطقه رفتار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید