وزیر نیرو: جلوی اجرای طرح های اشتباه در حوزه آب در کشور را می گیریم

به گزارش آناسی، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری وزیر نیرو با تاکید بر اینکه جلوی اجرای طرح های غلط در حوزه آب در کشور را می گیریم، گفت: اما از طرح های سودمند در این حوزه حمایت می کنیم، متاسفانه در برخی پروژه ها مطالعات به درستی انجام نگرفته است و محاسبات پیشین اکنون کارایی ندارد.

وزیر نیرو: جلوی اجرای طرح های اشتباه در حوزه آب در کشور را می گیریم

علی اکبر محرابیان 22 آبان ماه در جمع کشاورزان چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه بنای وزارت نیرو اجرای حق و عدالت در حوزه آب است، اظهار کرد: برای اجرای عدالت ایستاده ایم و قدمی کوتاه نمی آیم، در انتصاب معاون امور آب در وزارت نیرو حساسیت بالایی داشتیم و در انتخاب معاون تازه شاخص هایی مانند اجرای عدالت، قانون پذیری، شفافیت و اجرای قانون مدنظر قرار گرفت.

وزیر نیرو افزود: آخرت خود را به دنیای کسی نمی فروشیم، برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت تا آخرین توان ایستاده ایم، بسیاری از مظلومان صدایی ندارند، برخی نیز با صدای بلند فریاد عدالت سر می دهند، در حالیکه در باطن در پی تضییع حق هستند.

وی با اشاره به اینکه مردم چهارمحال و بختیاری و استان های مجاور از بی عدالتی در حوزه آب صدمه دیده اند، گفت: برای اجرای عدالت نیازمند حمایت مردم هستیم، بی عدالتی های بسیاری در نقاط مختلف کشور رخ داده است، اگر مدیری در حوزه آب یک سند ناعادلانه صادر کند، چند نسل را حقوق خود محروم می کند.

محرابیان با تاکید بر اینکه از زمانی که وارد وزارتخانه شدم شناخت و برنامه ریزی را در دستور کار قرار دادم، گفت: امیدواریم با سفر به استان ها و بازدید میدانی بتوانیم تصمیاتی اتخاذ کنیم که حقوق از دست رفته مردم را برگرداند.

وزیر نیرو گفت: مسائل فعلی در حوزه آب نتیجه بی برنامگی است، باید رویه فعلی اصلاح شود و کار به ریل اصلی برشود، اگر تعادل بین منابع و مصارف ایجاد نشود و انتظارات بی جا برای مردم به وجود بیاوریم، باعث ایجاد نارضایتی در بین مردم می شود.

وی با بیان اینکه در چند دهه گذشته سرانه آب به ازای هر نفر در سال 6500 متر مکعب بود، یادآور شد: اکنون به دلیل کاهش بارش ها، رشد جمعیت و افزایش مصارف این عدد به 1200 متر مکعب در سال کاهش یافته است، آب شرب برای کشاورزی و صنعت مناسب نیست، امروز شاهد ویلاسازی در روستاها و افزایش مصرف آب هستیم.

محرابیان با تاکید بر اینکه جلوی اجرای طرح های غلط در حوزه آب در کشور را می گیریم، توضیح داد: اما از طرح های سودمند در این حوزه حمایت می کنیم، متاسفانه در برخی پروژه ها مطالعات به درستی انجام نگرفته است و محاسبات پیشین اکنون کارایی ندارد، زیرا آورد برخی رودخانه ها کاهش یافته و شاهد بارگذاری های تازه هستیم، برخی طرح ها با بازنگری قابلیت اجرا با هزینه و زمان کم را دارند.

وزیر نیرو ادامه داد: برای تامین آب شرب در شهرها و روستاهای بالای 20 خانوار که در تامین آب شرب دچار مشکل هستیم، برنامه ریزی شده است و طرح جهاد آبرسانی از حدود یکماه قبل به همین منظور کلید خورده است، امید است تا انتها دولت مشکل تامین آب شرب در این شهرها و روستاها حل شود.

وی در خصوص طرح های انتقال آب از چهارمحال و بختیاری و پروژه آبرسانی بن- بروجن، توضیح داد: این پروژه ها مورد بررسی قرار می گیرد و برای آن ها تصمیم گیری خواهیم کرد، انتظار معجزه در حل مسائل حوزه آب را نداشته باشید، ایم کار زمانبر است، به وزرات نیرو اعتماد کنید، حضور میدانی در استان ها ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1999

به "وزیر نیرو: جلوی اجرای طرح های اشتباه در حوزه آب در کشور را می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیرو: جلوی اجرای طرح های اشتباه در حوزه آب در کشور را می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید