ویروس کرونا به سادگی با لمس سطوح منتقل نمی گردد

به گزارش آناسی، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا (CDC) می گوید ویروس کرونا به سادگی به وسیله لمس سطوح آلوده منتقل نمی گردد.

ویروس کرونا به سادگی با لمس سطوح منتقل نمی گردد

به گزارش آناسی به نقل از یواس تودی CDC همچنین می گوید ویروس کرونا به سادگی از انسان به حیوان و بالعکس سرایت نمی کند.

این مرکز در راهنمای روزآمدشده آی که در این باره منتشر نموده است، می نویسد: کووید-19 بیماری جدیدی است و ما هنوز در حالت شناخت چگونگی انتشار آن هستیم. ممکن است کووید-19 از راه های دیگری هم منتشر گردد، اما تصور نمی گردد این راه ها شیوه اصلی انتقال ویروس باشند.

کارشناسان می گویند این راهنمای جدید می تواند ترس های بیجا درباره انتقال ویروس کرونا را کاهش دهد.

بسیاری از افراد نگران هستند که صرفا با لمس کردن یک شیء ممکن است ویروس کرونا را بگیرند، در حالی که اینگونه نیست. حتی اگر ویروس روی سطحی بماند، به معنای آن نیست که واقعا مسری است.

کارشناسان می گویند این راهنمای جدید به این معنا نیست که باید شستن دست ها و ضد عفونی کردن سطوح را کنار گذاشت، بلکه امکان واقع گرا و عملگرا بودند و بازگشت حس عادی بودن را به زندگی می دهد.

این مرکز هشدار می دهد که راه اصلی انتشار ویروس به وسیله تماس شخص به شخص، حتی در میان افرادی است که هیچ علامت بیماری را نشان نمی دهند.

به گفته این مرکز شیوه اصلی پیشگیری از عفونت فاصله گیری اجتماعی و حفظ فاصله دست کم 1.8 متری با دیگران، شستن دست ها با آب و صابون و پاک کردن و ضد عفونی کردن سطوحی است که به طور مکرر لمس می شوند.

یک آنالیز اخیر که نتایج آن در ژورنال پزشکی نیوانگلند منتشر شد، نشان داد ویروس کرونا می تواند روی بعضی از سطوح تا سه روز و در هوا تا سه ساعت زنده بماند.

بر اساس یافته های این آنالیز ویروس روی مس تا 4 ساعت، روی مقوا تا 24 ساعت و روی فولاد ضد زنگ (استیل) و پلاستیک 2 تا 3 روز فعال می ماند.

اما به گفته CDC بعید به وسیله بسته های تحویلی یا بسته های غذاهای بیرون بر ویروس منتقل گردد، چرا که ویروس مدت زیادی روی این سطوح زنده نمی ماند.

  • جدول | ویروس کرونا چه مدت روی سطوح فعال می ماند؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1136

به "ویروس کرونا به سادگی با لمس سطوح منتقل نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا به سادگی با لمس سطوح منتقل نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید