پاکستان سفیر هند را فرا خواند

به گزارش آناسی، خبرنگاران : پاکستان سفیر هند در اسلام آباد را فرا خواند تا اعتراض خود نسبت به مرگ یکی دیگر از سربازان پاکستانی در منطقه کشمیر را به دهلی نو اعلام کند.

پاکستان سفیر هند را فرا خواند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الجزیره، پاکستان اعلام نموده است این دومین حمله نیروهای ارتش هند به سربازان پاکستانی در منطقه مورد مناقشه کشمیر به شمار می رود.

بر این اساس سخنگوی دولت پاکستان گفت که این سرباز پاکستانی روز پنج شنبه کشته شده است، این سومین حادثه مرگبار و چهارمین مورد مرگ سربازان در پنج روز گذشته در منطقه کشمیر به شمار می رود. هند و پاکستان نسبت به مالکیت بر کل منطقه کشمیر مدعی هستند ولی هر یک حاکمیت بخش تحت کنترل خود را در اختیار دارند.

بنا بر این گزارش، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان تاکید نمود که به سفیر هند اعلام شده است که این گونه حملات قابل قبول نیست. پاکستان اعلام نموده است این سرباز بر اثر شلیک نیروهای هندی کشته شده است.

دولت پاکستان از هند درخواست نموده است تا در مورد نقض مکرر پیمان آتش بس که از سال 2003 میلادی برقرار شده است، تحقیقات لازم را انجام دهد.

پاکستان بار دیگر پیشنهاد خود مبنی بر انجام تحقیقات مستقل از سوی سازمان ملل را ارائه نموده ولی این پیشنهاد از سوی هند رد شده است.

بیش از 300 نفر روز آدینه در بخش پاکستانی کشمیر تظاهرات کردند و در این تظاهرات اقدامات ارتش هند را محکوم نموده و هند را متهم به نقض قرار داد آتش بس نموده اند. رجا شفقت رئیس پلیس محلی کشمیر در این باره گفت: جمعیت معترض پاکستانی کشته شدن این سربازان پاکستانی را به شدت محکوم کردند.

دهلی نو نیز پیش از این ضمن فرا خواندن سفیر پاکستان در هند اعتراض شدید خود را نسبت به رفتارهای غیر انسانی گروهی از سربازان پاکستانی در مرزهای کشمیر اعلام نموده بود. روز سه شنبه هند گفت دو سرباز این کشور به دست نیروهای پاکستانی کشته شده اند و یکی از آنها سر بریده شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 562

به "پاکستان سفیر هند را فرا خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان سفیر هند را فرا خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید