پنتاگون باکتری زنده سیاه زخم را به کانادا ارسال نموده است

به گزارش آناسی، خبرنگاران: یک آزمایشگاه نظامی آمریکا نمونه هایی از باکتری زنده سیاه زخم را به 3 آزمایشگاه کانادایی ارسال نموده است.

پنتاگون باکتری زنده سیاه زخم را به کانادا ارسال نموده است

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل آناسی، پس از افشای خبر مربوط به ارسال نمونه های زنده باکتری سیاه زخم توسط آزمایشگاهی نظامی در ایالت یوتا به چند ایالت آمریکا و کشورهای خارجی، مقام های وزارت دفاع آمریکا به روزنامه یو اس ای تودی گفته اند که نمونه های زنده باکتری سیاه زخم به 3 آزمایشگاه در کانادا نیز ارسال شده است.

مقام های رسمی پنتاگون که نام آنها فاش نشده است، تاکید نمودند که آزمایشگاه نظامی در ایالت یوتا به تصور اینکه باکتری های سیاه زخم، غیر فعال بوده است، آنها را برای انجام به 3 آزمایشگاه در کانادا ارسال نموده است.

وزیر دفاع آمریکا نیز پیش از این تاکید نمود، کسانی را که مسئول ارسال اشتباهی باکتری زنده سیاه زخم به 11 ایالت آمریکا و 2 کشور بوده اند، پیدا خواهد نمود و آنها باید در قبال این اقدام جوابگو باشند.

اشتون کارتر توضیح داد که ارسال باکتری سیاه زخم یک حادثه ناگوار بوده و پنتاگون اطمینان خواهد داد که جلوی هرگونه تبعات ناشی از این اقدام علیه سلامت و بهداشت عمومی گرفته شده و اطمینان می دهد که این اتفاق دیگر تکرار نخواهد شد.

نمونه های مربوط به باکتری زنده سیاه زخم در ایالت یوتا فراوری شده و به صورت اشتباه به 24 آزمایشگاه شامل آزمایشگاه هایی در استرالیا و کره جنوبی ارسال شده است.

وزارت دفاع آمریکا دستور شروع تحقیقات درباره پخش باکتری زنده سیاه زخم به تعدادی از آزمایشگاه های این کشور را صادر کرد. این نهاد روز آدینه اظهار داشت آزمایشگاه های بیشتری به صورت تصادفی نمونه های سیاه زخم دریافت نموده اند.

این نمونه ها از ده ها آزمایشگاه ایالت هایی چون کالیفرنیا، تنسی، تگزاس، ویسکانسین، ویرجینیا، دلاویر، مریلند، نیوجرسی و نیویورک سر درآورده اند. نمونه ای هم به پایگاه نیروی هوایی آمریکا در اوسان (کره جنوبی) ارسال شده است.

هرچند پنتاگون مدعی شده که جای هیچ نگرانی برای عموم نیست و تا کنون هیچ موردی مبنی بر آلودگی مردم گزارش نشده است اما اطلاعی درباره علت انتشار این باکتری ارائه نداده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 31 تیر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 354

به "پنتاگون باکتری زنده سیاه زخم را به کانادا ارسال نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون باکتری زنده سیاه زخم را به کانادا ارسال نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید