پژوهش دانشگاه سیدنی، چین در چند ساعت می تواند ارتش آمریکا را مقهور قدرت خود کند

به گزارش آناسی، گزارش یک مرکز مطالعات استرالیایی نشان داد که یگان موشک های برد بلند چین تهدید جدی علیه پایگاه های نظامی آمریکا، فرودگاه ها، بنادر و تاسیسات نظامی متحدان آمریکا در غرب اقیانوس آرام است.

پژوهش دانشگاه سیدنی، چین در چند ساعت می تواند ارتش آمریکا را مقهور قدرت خود کند

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل آناسی، جدیدترین گزارش مرکز مطالعات آمریکا در دانشگاه سیدنی نشان می دهد که ارتش چین در چند ساعت می تواند ارتش آمریکا را مغلوب کند.

به نوشته روزنامه دیلی میل در این گزارش آمده که زرادخانه موشکی چین تهدیدی علیه تقریبا تمام پایگاه های نظامی آمریکاست و از سوی دیگر ارتش آمریکا قادر نیست به طور آزاد و بی دردسر در غرب اقیانوس آرام فعالیت کند.

بر اساس این گزارش، ارتش چین می تواند قوای آمریکا را تنها در چند ساعت از آسیا خارج کند و توان موشکی این کشور تهدیدی علیه فعالیت آزادانه ارتش آمریکا در منطقه است.

در گزارش جدید مرکز مطالعات آمریکای دانشگاه سیدنی آمده است: رشد زرادخانه موشک های برد بلند و دقیق چین تهدید جدی علیه تقریبا تمامی پایگاه های نظامی آمریکا و متحدان و شرکای این کشور و فرودگاه ها، بنادر و تاسیسات نظامی آن ها در غرب اقیانوس آرام است.

در این گزارش همچنین تاکید شده که ارتش آمریکا برای گریز از این وضعیت ناچار به چندین تغییر شگرف در بدنه نظامی خود و بهبود وضعیت استقرار آن هاست.

این در حالی است که یک مقام ارشد نظامی آمریکایی به تازگی گفت که برای جلوگیری از کنترل چین بر دریای چین جنوبی، ناوهای آمریکایی به گشتزنی خود در این منطقه ادامه خواهند داد.

دیوید گلدفین رئیس ستاد نیروی هوایی آمریکا روز یکشنبه گفت که واشنگتن همچنان به دریانوردی آزاد در دریای چین جنوبی پایبند بوده و چنین ماموریت هایی برای جلوگیری از کنترل چین بر این منطقه راهبردی لازم است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 292

به "پژوهش دانشگاه سیدنی، چین در چند ساعت می تواند ارتش آمریکا را مقهور قدرت خود کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهش دانشگاه سیدنی، چین در چند ساعت می تواند ارتش آمریکا را مقهور قدرت خود کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید