پیروزی حماسی تیم ملی والیبال مقابل کانادا، مردان ایران بازی باخته را بردند

به گزارش آناسی، تیم ملی والیبال ایران دومین بازی خود در مسابقات انتخابی المپیک 2016 را با پیروزی مقابل کانادا پشت سر گذاشت.

پیروزی حماسی تیم ملی والیبال مقابل کانادا، مردان ایران بازی باخته را بردند

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش آناسی، دومین بازی تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی المپیک 2016 از ساعت 5:40 امروز (یکشنبه) مقابل کانادا آغاز شد و شاگردان لوزانو در دیداری حماسی و در حالی که 2 ست نخست را به کانادایی ها واگذار نموده بودند، در نهایت با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسیدند تا بعد از پیروزی بر استرالیا در گام نخست، دومین دیدار خود را هم با پیروزی پشت سر بگذارند. تیم ملی کانادا ظهر دیروز (شنبه) نیز با ارائه یک بازی قابل قبول مقابل لهستان، 3 بر 2 از قهرمان دنیا شکست خورده بود.

ترکیب تیم ملی ایران مثل بازی نخست مقابل استرالیا، متشکل از سعید معروف، امیر غفور، مجتبی میرزاجان پور، میلاد عبادی پور، عادل غلامی، محمد موسوی و فرهاد ظریف (لیبرو) بود. توصیه رائول لوزانو در این بازی استفاده از پاس های سرعتی برای جا گذاشتن مدافعان کانادایی بود و در مقابل به نظر می رسید که کانادایی ها علاقه خاصی به پاس های دوبله و بلند دارند.

ثبت امتیاز 13 بر 9 به سود کانادا، لوزانو را مجبور به استفاده از نخستین وقت استراحت فنی خود کرد که نتیجه آن کسب 3 امتیاز متوالی برای ایران بود. در امتیازهای سرانجامی بازی، حمزه زرینی جای مجتبی میرزاجان پور را گرفت. بازیکنان ایران به خاطر شکست 3 بر صفر مقابل کانادا در جام دنیای 2015، انگیزه زیادی برای پیروزی مقابل حریف آمریکای شمالی خود داشتند ولی نتیجه ست نخست این دیدار 29 بر 27 به سود کانادا بود.

بازیکنان کانادا در ست دوم هم از فیزیک بدنی و میانگین قد بلند خود در حمله و دفاع روی تور استفاده کردند. با اضافه شدن اختلاف امتیازات به سود کانادا، مهدی مهدوی، شهرام محمودی و فرهاد قائمی به جای معروف، غفور و زرینی به کار گرفته شدند. سرویس های بی نقص محمد موسوی، 5 امتیاز متوالی را برای ایران به دنبال داشت و نتیجه 18 بر 15 به سود کانادا شد. در ادامه بازی، معرف و غفور به زمین بازگشتند ولی رجحان تیم ملی کانادا همچنان ادامه داشت. شاگردان گلن هوگ، روز گذشته هم تیم ملی لهستان را غافلگیر کردند. در نهایت ست دوم نیز 25 بر 19 به سود کانادا تمام شد.

تیم کانادا در سرانجام این ست 31 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع، 6 امتیاز از سرویس و 13 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد. تیم ملی ایران نیز تا سرانجام ست دوم، 30 امتیاز از حمله، 3 امتیاز از دفاع، 3 امتیاز از سرویس و 10 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد.

در ست سوم، تیم ایران عملکرد بهتری در دفاع روی تور داشت و بازیکنان کانادا هم با زیاد شدن اختلاف امتیازات از کوشش خود برای پیروزی کم کردند، ضمن اینکه توپ گیری، یکی از نقاط قوت مهم بازیکنان کانادا در طول بازی بود. این ست با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران به سرانجام رسید.

تیم کانادا در سرانجام این ست 42 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع، 6 امتیاز از سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند. تیم ملی ایران نیز تا سرانجام ست دوم، 43 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع، 3 امتیاز از سرویس و 18 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند.

در ست چهارم، بازیکنان ایران با روحیه بهتری بازی را آغاز کردند. در مقابل تیم کانادا هم با دفاع روی تور خوب و توپ گیری داخل میدان، تعادل بازی را برقرار می کرد. قدرت بدنی بازیکنان کانادا، نقطه قوت آنها و استفاده از حملات سرعتی و اسپک های دو سر آنتن، نقطه رجحان ایران بود. گلن هوگ در امتیاز 23 بر 20 به سود ایران، تقاضای وقت استراحت کرد تا همه کوشش خود را برای برگرداندن بازی نموده باشد. نتیجه این ست 25 بر 21 به سود ایران تمام شد تا کار به ست پنجم کشیده گردد.

تیم کانادا در سرانجام این ست 56 امتیاز از حمله، 10 امتیاز از دفاع، 6 امتیاز از سرویس و 23 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند. تیم ملی ایران نیز تا سرانجام ست دوم، 64 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع، 5 امتیاز از سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند.

تیم ایران پس از 2 ست پیروزی، ست پنجم را با روحیه بهتری آغاز کرد و امتیازات اولیه ست را به خود اختصاص داد اما در ادامه بازیکنان کانادا باز هم از توپ گیری های خود استفاده کردند و بازی را در امتیاز 10 به تساوی کشاندند. سرویس خوب مهدی مهدوی امتیاز 13 را به ایران داد و شاگردان لوزانو دومین بازی خود را با نتیجه 3 بر 2 پیروز شدند. ست پنجم 16 بر 14 به سود ایران سرانجام یافت.

تیم کانادا در سرانجام این بازی 66 امتیاز از حمله، 11 امتیاز از دفاع، 7 امتیاز از سرویس و 25 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد. تیم ملی ایران نیز تا سرانجام ست پنجم، 70 امتیاز از حمله، 9 امتیاز از دفاع، 7 امتیاز از سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد.

تیم ملی ایران همراه سایر تیم ها فردا استراحت می نماید و در سومین بازی خود از ساعت 11 روز سه شنبه 11 خرداد به مصاف فرانسه می رود.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 31 تیر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 367

به "پیروزی حماسی تیم ملی والیبال مقابل کانادا، مردان ایران بازی باخته را بردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی حماسی تیم ملی والیبال مقابل کانادا، مردان ایران بازی باخته را بردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید