پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس به گذشته برنگردند

به گزارش آناسی، امیر قلعه نویی با اشاره به شرایط این روزهای کرونایی گفت: من این روزها در خانه هستم. در این چند سال همه جور تجربه ای داشتیم به جز این مدل تجربه. شرایط واقعاً سخت است. دغدغه من بیشتر سلامت جامعه و شرایط اقتصادی مردم است. مردم تحت فشار هستند. آنها اگر کار نکنند چطور خرج زندگی را به دست بیاورند؟ امیدوارم دولت زودتر فکری بکند.

پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس به گذشته برنگردند

وی در خصوص نحوه پیگیری تمرینات تیم سپاهان تاکید کرد: تمریناتمان را به صورت آنلاین انجام می دهیم. این نوع تمرین بیشتر شبیه یک شو است. فوتبال باید گروهی و درون زمین باشد و اگر درگیری و شور و شوق نباشد مزه نمی دهد. الان دو مسئله مهم است. اول سلامت جامعه و دیگری دغدغه ها و مسائل مالی مردم. به تنها چیزی که نباید فکر کنیم فوتبال است.

سرمربی سپاهان یادآور شد: باید از سیدجلال حسینی (کاپیتان پرسپولیس) و کسانی که کارهای پهلوانی انجام می دهند تشکر کنم. همینطور علی کریمی و بازیکنان فوتبال و حتی بازیکنان سپاهان. اگر این کارها را نشان بدهیم خوب است. امام علی می گوید گاهی اوقات کارهایی که انجام می دهید را بگویید. از هنرمندان و ورزشکاران که در این شرایط آستین بالا زده اند تشکر می کنم. البته این وظیفه ما است. سیدجلال شاگرد خود من در تیم ملی و باشگاه سپاهان بوده است. من واقعاً او را دوست دارم. سپاهان هم کار بزرگی کرده است که جا دارد از این باشگاه هم تشکر کنم.

قلعه نویی درباره راهکارها برای پایان یافتن لیگ نوزدهم تاکید کرد: این تجربه ای است که قبلاً نداشتیم. قبلاً تجربیاتی مثل کنار کشیدن تیم ها را در میانه فصل داشتیم ولی الان فقط باید زمان به ما برای برگزاری مسابقات اجازه بدهد. دنبال این هستیم حقی از تیمی ضایع نشود چه بالا و چه پایین جدول. حتی در لیگ دسته اول هم نباید حق تیمی ضایع شود. ما نیاز به زمان داریم و نگوییم جام را به فلان تیم بدهیم و فلان کار را انجام بدهیم.

سرمربی سپاهان ادامه داد: هر اظهارنظری غیرکارشناسی است چون اصلاً این تجربه را نداشتیم و کل جهان درگیر کرونا هستند. متاسفانه یک عده برای اینکه خودشان را بین هواداران عزیز کنند حرف هایی می زنند که درست نیست. فوتبال، قهرمانی ها و جام ها تمام می شود. الان سلامت جامعه و مسائل مالی مردم مهم است.

وی گفت: بعد از این داستان، جهان یک مدل دیگری می شود. خدا کند این مشکل برای ایرانی ها یک درس عبرت شود و دنبال معرفت و اخلاق برویم. الان متاسفانه یکسری حرف ها ایجاد شده و وقتی می خوانم متاسف می شوم. وقتی یک مطلب را راجع به 50 سال پیش می گوییم … (اشاره به اظهارنظر پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس در روزهای گذشته)

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره اظهارنظر سادیو مانه بازیکن تیم لیورپول مبنی بر اینکه این تیم اگر امسال هم قهرمان نشود سال آینده این عنوان را به دست می آورد، شرح داد: حرف من هم همین است. خداوند دارد به ما تلنگر می زند تا به خودمان بیاییم. گاهی اتفاقاتی می افتد که باید خودمان را ارزیابی کنیم. نمی دانم چرا این حرف ها زده می شود. شاید این انسان ها می خواهند خودشان را بین مردم عزیز یا لوس کنند. الان سلامت جامعه مهم است و بعد از آن مسائل مالی. فوتبال الان در اولویت نیست. ما باید در این شرایط از آدمیت تبدیل به انسانیت شویم و 40 سال گذشته خود را مرور و برای اشتباهاتمان طلب مغفرت کنیم. همه تیم ها حق دارند و خودشان را ذی نفع می دانند؛ قبول. از همه پیشکسوتان خواهش می کنم به 40، 50 سال گذشته بر نگردند و در این شرایط که مردم این همه دغدغه دارند، این حرف ها را نزنند.

قلعه نویی که با رادیو ورزش مصاحبه می کرد، در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: حتی اگر یک نفر یک روز از من بزرگ تر بوده وظیفه ام بوده احترام بگذارم. اینکه مسائل 50 سال پیش را بگوییم، احترام و اخلاق مداری و انسانیت نیست.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اظهار کرد: از دولت مردان خواهش می کنم به فکر موج دوم دغدغه های مالی و ویروس کرونا باشند. مردم دارند با مسائل، زندگی می کنند. بالای 50، 60 درصد مردم دغدغه مالی دارند. خیرینی بودند که از مستاجرانشان اجاره نگرفتند ولی از همه مهمتر دولت باید فکری به حال این مسائل کند. کمک های مردم قطره ای است که تبدیل به دریا می شود ولی دولت باید کمک کند.

قلعه نویی در پایان گفت: باید به سمت اخلاق مداری و انسانیت برویم. فوتبال همیشه هست. اجازه بدهیم مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال وقتی مسائل حل شد، تصمیم دسته جمعی بگیرند تا تیمی به مشکل نخورد. سه اصل مهم در زندگی آزادی، عدالت و صداقت است. باید دنبال این مسائل باشیم که شان و شخصیت ایرانی حفظ شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 15 خرداد 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1038

به "پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس به گذشته برنگردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس به گذشته برنگردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید