پیگیری شرایط سلامتی دانشجویان ایرانی در ملاقات سفیر ایران با رئیس دانشگاه دولتی پزشکی مینسک

به گزارش آناسی، سعید کمک، سفیر ایران در بلاروس، با پروفسور آناتولی سیکورسکی، رئیس دانشگاه دولتی پزشکی مینسک، ملاقات و در مورد شرایط سلامتی دانشجویان ایرانی و تسهیل شرایط بازگشت آنها به ایران رایزنی کرد.

پیگیری شرایط سلامتی دانشجویان ایرانی در ملاقات سفیر ایران با رئیس دانشگاه دولتی پزشکی مینسک

به گزارش آناسی، در این ملاقات سیکورسکی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات دانشگاه پزشکی مینسک در مورد حفظ سلامتی دانشجویان تاکید نمود: نگاه یکسانی به حفظ سلامتی همه دانشجویان، صرف نظر از ملیت آنها دارند و حتی هیچ فرقی بین دانشجویان بلاروسی و خارجی قائل نیست.

سفیر کشورمان نیز ضمن تشکر از کوشش های مدیران دانشگاه پزشکی مینسک در مورد تامین سلامتی دانشجویان، تاکید نمود: سفارت آماده همه گونه همکاری با دانشگاه جهت افزایش ضریب سلامتی دانشجویان ایرانی و حصول اطمینان در این زمینه است.

هم چنین طرفین راهکارهای تسهیل بازگشت آن دسته از دانشجویان ایرانی که خواهان بازگشت به ایران هستند را آنالیز و تاکید نمودند تا حصول نتیجه در این زمینه و تمهید شرایط لازم، به رایزنی خود ادامه خواهند داد .

طرف بلاروسی نیز اطمینان داد که همه اقدامات لازم را به منظور همکاری با سفارت در جهت برطرف مسائل و نگرانی های تحصیلی دانشجویان ایرانی و مساعدت جهت بازگشت آنها به ایران بعمل خواهد آورد.

بنا بر اعلام سفارت ایران در بلاروس حدود 800 دانشجوی ایرانی، غالبا در رشته های علوم پزشکی، در دانشگاه های بلاروس در حال تحصیل هستند. اکثریت این دانشجویان نیز در دانشگاه دولتی پزشکی مینسک مشغول تحصیل هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1039

به "پیگیری شرایط سلامتی دانشجویان ایرانی در ملاقات سفیر ایران با رئیس دانشگاه دولتی پزشکی مینسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری شرایط سلامتی دانشجویان ایرانی در ملاقات سفیر ایران با رئیس دانشگاه دولتی پزشکی مینسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید