کانادا آماده استفاده از نیروی نظامی علیه روسیه در قطب شمال است

به گزارش آناسی، خبرنگاران: وزیر خارجه کانادا تاکید نمود: این کشور نگران گسترش اقدامات نظامی روسیه در قطب شمال است و آماده استفاده از نیروی نظامی برای دفاع از منافع خود در این منطقه است.

کانادا آماده استفاده از نیروی نظامی علیه روسیه در قطب شمال است

برای دریافت خدمات ویزای مولتی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل آناسی ، جان بیرد وزیر امور خارجه کانادا در مصاحبه با روزنامه برلینگسکه توضیح داد: کانادا نگران گسترش نظامی روسیه در منطقه قطب شمال است و این آمادگی را دارد تا از منافع خود در منطقه با استفاده از نیروی نظامی دفاع کند.

وزیر خارجه کانادا گفت: ما عمیقا نگران هستیم و آماده هستیم تا از حاکمیت و تمامیت ارضی خود در قطب شمال دفاع کنیم. این یک اولویت راهبردی برای ما است. زمانی که مساله نظامی گری مطرح می گردد ما ترجیح می دهیم تا تنش و درگیری را از بین ببریم ولی این مساله روشن است که ما از تمامیت و حاکمیت ارضی کشور با نیروی نظامی دفاع می کنیم.

بخش هایی از قطب شمال در زمینه کشتیرانی و استفاده از منابع و ذخایر آن مورد اختلاف و نزاع کشورهای منطقه است. آب شدن یخ های منطقه امکان اکتشاف و بهره برداری از ذخایر نفتی منطقه را فراهم نموده است.

بحران اوکراین تاثیر منفی بر همکاری در قطب شمال داشته و نروژ، آمریکا، کانادا و دانمارک همگی تحریم هایی را علیه روسیه اعمال نموده اند. روسیه نیز در مقابل واردات مواد غذایی و محصولات کشاورزی را ممنوع اعلام نموده است.

اقدام روسیه در الحاق کریمه به خاک خود موجب تشدید تنش در روابط مسکو و غرب شده و سطح روابط دو طرف را به پایین ترین حد پس از جنگ سرد تنزل داده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 21 مرداد 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 293

به "کانادا آماده استفاده از نیروی نظامی علیه روسیه در قطب شمال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا آماده استفاده از نیروی نظامی علیه روسیه در قطب شمال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید